SİYASET
Giriş Tarihi : 20-02-2020 09:46   Güncelleme : 20-02-2020 10:13

Medine Tunç 2. Kez CHP Anamur Kadın Kolları Başkanı Oldu

Mithat Ünal-Medine Tunç, 2. Kez Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Kadın Kolları Başkanı oldu. Tunç 2010 yılında da CHP'nin Kadın Kolları Başkanlığını yürütmüştü, İlçe örgütünde gerçekleşen kongreye CHP Kadın Kolları İl Başkanı Pakize Esen, İlçe Başkanı İlçe Başkanı Durmuş Deniz, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Medine Tunç 2. Kez CHP Anamur  Kadın Kolları Başkanı Oldu

Mithat Ünal-Medine Tunç, 2. Kez Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Kadın Kolları Başkanı oldu. Tunç 2010 yılında da CHP'nin Kadın Kolları Başkanlığını yürütmüştü, İlçe örgütünde gerçekleşen kongreye CHP Kadın Kolları İl Başkanı Pakize Esen, İlçe Başkanı İlçe Başkanı Durmuş Deniz, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından oluşturulan  divan başkanlığını Kadın Kolları İl Başkanı Pakize Esen Yaptı. Esen Konuşmasında, Türkiye nüfusunun yarısının CHP’li Belediyeler tarafından yönetildiğini ve 2 milyon’luk Mersin’in de Büyükşehir Belediye Başkanının Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferi Vahap Seçer olduğunu belirterek “Başkanımıza sonuna kadar güveniyoruz. Bu başarı CHP’liler olarak hepimizin” dedi. Tek Liste ile gidilen kongrede 135 kadın üye oy kullandı. Kongrede bir konuşma yapan İlçe Başkanı Durmuş Deniz de kadınlarımızın olmadığı hiçbir oluşumun başarılı olamayacağını söyledi. “Kadınlarımız bizim baş tacımızdır.” Diyen Deniz, hedeflerinin tıpkı Mersin Büyükşehir Belediyesinde olduğunu gibi Anamurda ve genelde de CHP’nin iktidar olması için gece gündüz durmadan çalışacaklarını ifade etti.

 

Eski İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır’ın açıklamaları ile ilgili Anamur Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Muarrem Garip’in sorusunu yanıtlayan İlçe Başkanı Durmuş Deniz; “ Muhtemelen bir arkadaşımız kendi haline bir karar vermiş. Bu açıklamasını düzelten bir metin yayınlamış. Artık eskisi gibi devam edecek bir sıkıntı yok.” Dedi.  Deniz konu ile ilgili Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile görüştüğünü Koordinasyon yetkilisi olarak Erdal Karan ve Mustafa Umut yılmaz ile devam edeceğini ifade etti.  Önce CHP’li olmaktan sonra da böyle bir göreve getirilmiş olmaktan çok büyük onur ve mutluluk duyduğunu kaydeden çiçeği burnunda Kadın Kolları Başkanı Medine Tunç; “CHP’nin içerisinde olmaktan büyük onur duyuyorum. Beni bu göreve getirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim. Artık CHP’yi hem yerelde hem de genelde iktidara taşımak için gece gündüz çalışacağız. Bütün mahalleleri gezerek vatandaşımızın sorunlarını ve taleplerini tek tek not alacağız. Onların isteklerini yerine getirmek ve sorunlarına çözüm bulmak için kadınlar olarak ne gerekiyorsa yapacağız.” Dedi. Kongre sırasında röportaj yaptığımız CHP’li kadınlar ve gençlerde başkanla birlikte CHP’yi iktidara taşımak için çalışacaklarını bunun için fikirlerini paylaşmaya hazır olduklarını dile getirdiler.  
Tek Liste ile gidilen kongre sonucunda Kadın Kolları Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Yıldız Çiftçioğlu, Sevilay Akça, Nazan Hatipoğlu, Nurcan Erdoğan, Zeynep Geyikligil, Resmiye Özel Yiğit, Gamze Deniz, Emine Başkara, Sabriye Tok ve Gönül Koç.
Kadın Kolları İl Delegeleri ise şu isimlerden oluştu:
Medine Tunç, Neslihan Doğan, Özlem Ak, Ünzile Gölge, Aysel Akkuş, Emiş Tufan, Bahariye Kuş, Günay Keklik, Dursun Pelit, Şengül Tufan, Burcu Atalay, Zübeyde Özatlı ve Ferda Koz.

Medine Tunç; 1960 yılında Anamur Köprübaşı mahallesindeemekçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Köprübaşı ilkokulu, Anamur orta okulu ve Anamur lisesinde okudu. 1979 yılı Mersin Eğitim Enistitüsü mezunu Olan Tunç, eşinin mesleği sebebiyle Bozyazı, Lefkoşa, Ankara, Erzurum, İpsala, Keşan, İstanbul'da öğretmenlik yaptı. 2006 yılında Anamur'a dönen Medine Tunç, 2010 yılında da  Anamur CHP kadın kolları başkanlığı görevini yürütmüştü.  Tunç evli ve 2 oğul annesi.