TANITIM
Giriş Tarihi : 27-12-2021 18:29   Güncelleme : 27-12-2021 18:29

Medikal Estetik Prosedürlerin Uygulanması da İyileşme Süreci de Çok Konforlu

Daha genç, daha canlı ve daha iyi görünmek günümüzde kadınların da erkeklerin de ortak isteklerinden biridir.

Medikal Estetik Prosedürlerin Uygulanması da İyileşme Süreci de Çok Konforlu

Yaş alma, hareketsiz yaşam tarzı, sağlıksız beslenme, genetik etkenler ve diğer nedenlerle bu her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür faktörlerin olumsuz etkileri sonucunda ciltte oluşan çizgiler, kırışıklıklar ya da bölgesel inatçı yağ birikintileri kişilerin kendi görünümlerinden hoşnut olmamalarına yol açabilir. Uzman Dr. Şafak Göktaş daha iyi bir görünüme sahip olmak için medikal estetik prosedürlerden destek almak isteyenlerin başvurduğu ilk isimlerden biridir.

Anadolu yakası botox prosedürüne yoğun ilgi gösteren bir lokasyon olduğu gibi, soğuk lipoliz İstanbul ve diğer illerimizde sıklıkla uygulanmaktadır. Siz de botox, soğuk lipoliz ya da diğer medikal estetik prosedürlerle ilgili bilgi ve randevu almak için Uzman Dr. Şafak Göktaş ile iletişime geçebilirsiniz.

 

İnatçı bölgesel yağ birikintileri kadınların ve erkeklerin ortak dertlerinden biridir. Yapısal özelliklerden dolayı özellikle bel, basen ve göbek bölgesinde düzenli spora ve diyete dirençli inatçı yağ birikintileri meydana gelebilir. Genetik etkenler ya da vücut tipi bu tür bölgesel yağların oluşmasında önemli role sahiptir. Yerleşik bölgesel yağlanmaların vücuttan uzaklaştırılması için cerrahi prosedürleri tercih etmeyen kişiler için soğuk lipoliz çok avantajlı bir prosedürdür.

Soğuk Lipoliz Nedir?

 

Soğuk lipoliz en basit şekliyle vücuttaki bölgesel yağlanmaların parçalanması için yüksek soğuktan yararlanılan bir medikal estetik prosedürü olarak tanımlanabilir. Vakum başlıklı cihaz sayesinde yumruk büyüklüğündeki yağ dokusu yakalanır. 360 derece çevresel ve tepe noktadan olacak şekilde belirli bir süre boyunca kademeli olarak soğuğa maruz bırakılır. 45-60 dakika arasında tamamlanan soğuk lipolizde donarak ölen yağ hücreleri lenf drenaj sistemiyle vücuttan atılır.

 

Soğuk lipoliz prosedürü uygulamasında kullanılan cihazın iki büyük ve bir küçük vakum başlığı vardır. Küçük başlık daha dar çalışma alanlarında yani gıdı ya da kol gibi bölgelerde kullanılır. Göbek, bel, karın, basen gibi bölgelerde her iki vakum başlığın aynı anda kullanılması mümkündür. Soğuk uygulaması yapılmadan önce cildin herhangi bir zarar görmesinin engellenmesi için özel koruyucu jeller ve pedler kullanılır. Soğuk vakumlanan yağ dokuya fokuslandığı için ciltte soğuk yanığı oluşması gibi bir durum söz konusu olmaz. Ağrı ve acı hissedilmeyen soğuk lipoliz prosedürünün yaklaşık ilk 10 dakikasından sonra soğuğun etkisiyle bir uyuşma olur.

Soğuk Lipolizden Sonra Ne Yapmalı?

 

Soğuk lipoliz bir kilo verme yöntemi değil bölgesel zayıflama prosedürüdür. Soğuk lipoliz prosedüründen sonra bedensel olarak incelme elde edilmesine karşın kiloda değişiklik görülmeyebilir. Sağlıklı bir beslenme programı uygulamak, kötü yağların tüketiminden kaçınmak ve detoks yoluyla ölü yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını sağlamak soğuk lipoliz prosedürünün sonuçlarının erken dönemde görülmesini ve sonuçların uzun zaman kalıcı olmasını sağlar.

 

Soğuk lipoliz prosedürü uygulandıktan sonra lenf sisteminin harekete geçirilmesi için uygulama bölgesine masaj yapılır. Hasta bu aşamadan sonra günde en az 2 litre su içmelidir. Normal şartlar altında insan vücudunda her gün binlerce hücre ölürken yerlerine yenileri oluşur. Ölü hücreler ise vücuttan atılır. Soğuk lipoliz prosedürü soğuk uygulamasıyla ölen yağ hücrelerinin vücudun doğal akışına dahil edilerek vücuttan uzaklaştırılması sağlanır.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

 

Vücut kitle indeksi normal ya da normalin biraz üzerinde olmasına karşın vücudunda inatçı bölgesel yağ birikintileri bulunan kişilerde etkili sonuçlar alınmasını sağlayacak bir prosedürdür. Her yaş grubundan kadın ve erkek hastalara uygulanabilir. Bununla birlikte ileri düzeyde böbrek ve karaciğer hastalığı olan, soğuk ürtikeri, göbek fıtığı, AIDS, kanser, kontrolsüz diyabet, sedef, kan protein düşüklüğü ya da kalp damar hastalıkları olan kişilere soğuk lipoliz prosedürü uygulanamaz. Hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınlara soğuk lipoliz yapılması da söz konusu değildir.

Soğuk Lipoliz Zararlı mıdır?

 

Yağ hücrelerinin dondurularak büzülmesini ve daralarak bozulmasını sağlayan soğuk lipoliz prosedüründe uygulama bölgesinin cilt altında bulunan yağ hücreleri kontrollü olarak soğutulmaktadır. Kişinin vücudu kısa bir süre içinde dondurulmuş haldeki yağları işler. Böylece ölü yağ hücreleri kalıcı olarak ortadan kaldırılır. Soğuk lipoliz alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından, doğru bir şekilde uygulandığı takdirde herhangi bir zararı yoktur.

Soğuk Lipoliz Kaç Seans Yapılmalı?

 

Soğuk lipoliz prosedürünün kaç seans uygulanacağı; hastanın mevcut durumuna, prosedürün uygulanacağı bölgeye, uygulama bölgesindeki yağ birikintisinin ne kadar olduğuna ve elde edilmek istenilen sonuca göre kişi özelinde belirlenir. Genellikle ilk seanstan sonra 6-8 hafta ara verilmesi ve ilk seansın sonuçlarının görülmesi tercih edilir. Soğuk lipoliz prosedürünün etkileri ilk seanstan 15 gün sonra fark edilmeye başlar. Bu süreden sonra kişinin vücudundaki incelme gözle görülür bir hale gelir.

 

Soğuk lipoliz prosedüründen sonra elde edilen etkilerin kalıcı olması için düzenli egzersiz yapmaya ve dengeli beslenmeye özen gösterilmelidir. Bu sayede uygulamanın etkisi ve kalıcılık süresi artırılabilir.