GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2021 07:28   Güncelleme : 25-04-2021 08:05

MECLİS BAŞKANI ŞENTOP: ″TARİHİ VE HUKUKİ HİÇBİR KIYMETİ OLMAYAN İLKEL SİYASİ HESAPLARIN ÜRÜNÜ BİR AÇIKLAMADIR″

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yazılı açıklamasında "soykırım" ifadesini kullanmasına ilişkin, "Tarihi ve hukuki hiçbir kıymeti olmayan ilkel siyasi hesapların ürünü bir açıklamadır. 1981'deki benzer açıklamanın nasıl Türkiye'ye bir zararı olmamışsa bunun da zararı yoktur; ama Türkiye-ABD ilişkilerini zehirleyecek niteliktedir" değerlendirmesini yaptı..

MECLİS BAŞKANI ŞENTOP: ″TARİHİ VE HUKUKİ HİÇBİR KIYMETİ OLMAYAN İLKEL SİYASİ HESAPLARIN ÜRÜNÜ BİR AÇIKLAMADIR″

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yazılı açıklamasında "soykırım" ifadesini kullanmasına ilişkin, "Tarihi ve hukuki hiçbir kıymeti olmayan ilkel siyasi hesapların ürünü bir açıklamadır. 1981'deki benzer açıklamanın nasıl Türkiye'ye bir zararı olmamışsa bunun da zararı yoktur; ama Türkiye-ABD ilişkilerini zehirleyecek niteliktedir" değerlendirmesini yaptı.

ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamaya tepkiler sürüyor. Meclis Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Biden'ın "soykırım" ifadesi kullanmasına, "Biden'ın 1915 olaylarıyla alakalı açıklaması, tarihi ve hukuki hiçbir kıymeti olmayan ilkel siyasi hesapların ürünü bir açıklamadır. 1981'deki benzer açıklamanın nasıl Türkiye'ye bir zararı olmamışsa bunun da zararı yoktur; ama Türkiye-ABD ilişkilerini zehirleyecek niteliktedir" sözleriyle karşılık verdi.