GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2022 10:36

MEB, İSO, ve Casper, mesleki eğitimde işbirliği protokolü imzaladı

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve Casper iş birliğiyle hayata geçirilen “Mesleki Eğitim Merkezleri (MEM) Bilişim Teknolojileri İş birliği Projesi” ile bilişim teknolojileri odaklı mesleki eğitimin ve istihdamın artırılması amaçlanıyor. Şartları sağlayanlar 6 ay gibi kısa bir sürede bilişim teknolojileri gibi rekabetçi bir alanda meslek sahibi olma imkanına kavuşacak.

MEB, İSO, ve Casper, mesleki eğitimde işbirliği protokolü imzaladı

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve Casper iş birliğiyle hayata geçirilen “Mesleki Eğitim Merkezleri (MEM) Bilişim Teknolojileri İş birliği Projesi” ile bilişim teknolojileri odaklı mesleki eğitimin ve istihdamın artırılması amaçlanıyor. Şartları sağlayanlar 6 ay gibi kısa bir sürede bilişim teknolojileri gibi rekabetçi bir alanda meslek sahibi olma imkanına kavuşacak. 

MEB ve İSO iş birliğiyle 2019 yılında başlatılan ve sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikte istihdamı sağlamak üzere hayata geçirilen Mesleki Eğitim İş Birliği Projesi (MEİP) kapsamında yeni bir adım daha atıldı. MEB, İSO ve Casper iş birliğiyle “İSO MEİP MEM Bilişim Teknolojileri İşbirliği Projesi” hayata geçirildi. Protokol; Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve Casper Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Altan Aras Fakılı imzasıyla hayata geçirildi. 

Bilişim Teknolojileri Alanında Eğitim Gören Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencilerine Nitelikli İstihdam Fırsatı

CASPER tesislerinde "Bilgisayar ve Cep telefonu Üretimi", “Bilgisayar ve Cep telefonu Teknik Servisi" konularında eğitim görecek kişiler; donanım, teknik servis ve GSM gibi günümüzün önemli yetkinlikleri bağlamında eğitim görecekler ve bu eğitimleri sırasında asgari ücretin yarısı kadar ücret de alabilecekler.

Eğitim Programı sonunda gerçekleştirilecek olan yetkinlik sınavı ve mülakatlarda başarı gösteren öğrenciler aranan eleman niteliklerine kavuşacak ve en önemlisi Casper’da doğrudan istihdam fırsatı yakalayacaklar.

Proje konsepti kapsamında yapılacak teorik ve uygulamalı eğitimlerle Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerine bilişim alanında nitelikli istihdamın kapılarının açılması ve sanayide bilişim alanında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının önemli bir kısmının karşılanması hedefleniyor. Benzer işbirlikleri için bir model oluşturan projenin önümüzdeki dönemde yeni işbirlikleriyle farklı alanlarda da yaygınlaştırılması planlanıyor.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin