GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2022 16:40

Marmaris'teki orman yangınına müdahale sürüyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangına 14 uçak, 5 helikopter, ve 982  personel ile devam edildiğini açıkladı.

Marmaris'teki orman yangınına müdahale sürüyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangına 14 uçak, 5 helikopter, ve 982 personel ile devam edildiğini açıkladı.

AFAD’dan yapılan açıklamada, "Orman yangını söndürme çalışmaları Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda; 14 uçak, 5 helikopter, 982  personel ile sürdürülmektedir. Çalışmalarda; Orman Genel Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, itfaiye, belediye ve Sivil Toplum Kuruluşları ekipleri görev almaktadır.

Çalışmalara destek vermek üzere İzmir, Aydın ve Denizli’den araç ve personel görevlendirilmiş; Jandarma Genel Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'na ait hava araçları bölgeye sevk edilmiştir. Antalya, Isparta, Uşak, Afyon ve Manisa illerindeki ekipler teyakkuz halindedir. Gelişmeleri takip ediyoruz." bilgisi aktarıldı.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi