SAĞLIK
Giriş Tarihi : 29-05-2021 20:05   Güncelleme : 29-05-2021 20:10

MARMARİS KAYMAKAMI: SIFIR VAKALI KENT OLDUĞUMUZU İLAN ETMEK İSTİYORUZ

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, ilçe bazında Covid-19 vakalarının çok düştüğünü belirtti. Aksoy, “Tünelin ucu gözüktü. Biz Marmaris olarak sıfır vakalı kent olduğumuzu ilan etmek istiyoruz” dedi. .

MARMARİS KAYMAKAMI: SIFIR VAKALI KENT OLDUĞUMUZU İLAN ETMEK İSTİYORUZ

MELİS ANTER

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, ilçe bazında Covid-19 vakalarının çok düştüğünü belirtti. Aksoy, “Tünelin ucu gözüktü. Biz Marmaris olarak sıfır vakalı kent olduğumuzu ilan etmek istiyoruz” dedi.

Kaymakam Aksoy, Muğla’nın ünlü turistik ilçesi için sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Aziz Marmarisliler, hep birlikte yönetmek için fedakarlık ve çaba gösterdiğimiz pandemi sürecinde, başlangıçtan beri hep iyi seviyelerde olduk. Biz biliyoruz ki, kovit-19 ile mücadele öncelikle ölümleri önlemenin, sağlığımızı korumanın ve hizmet sektörünün çok ağırlıklı olduğu bir kent olarak ekonomimizi ayakta tutmanın vazgeçilmez bir şartıdır” dedi.

Aksoy, salgınla mücadelenin kolay bir süreç olmadığını hatırlattığı açıklamasını şöyle tamamladı:

“Ancak aşılama çalışmaları ile toplumsal bağışıklığı sağlama hedeflerine önümüzdeki aylarda ulaşacağı anlaşılıyor. Yani tünelin ucu gözüktü. Şimdi şunu müjdeleyebilirim vaka rakamlarımız çok düşük. Ancak biz Marmaris olarak sıfır vakalı kent olduğumuzu ilan etmek istiyoruz. Bu kurallara uyarsak çok kolay. Buna çok yakınlaştık. Ancak kurallara uymaz isek bu fırsatı kaçılabiliriz. Unutmayalım virüs kolay bulaşıyor. Sağlıklı gözüken kimseler virüsü yayabiliyor. Şimdi dünyaya ilan etmenin zamanı. Marmaris’te vaka yok. Maske, mesafe, hijyen.”