EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-02-2021 09:42   Güncelleme : 10-02-2021 09:42

Lüleburgaz Belediyesi’nden öğrenciye YKS desteği: “Başarı ve azim sizden destek bizden!”

Haber Merkezi-Lüleburgaz Belediyesi Lüleburgaz’da ikamet eden, sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının üniversite sınavına girecek çocuklarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınav başvuru ücretini karşılama kararı aldı.

Lüleburgaz Belediyesi’nden öğrenciye YKS desteği: “Başarı ve azim sizden destek bizden!”

Haber Merkezi-Lüleburgaz Belediyesi Lüleburgaz’da ikamet eden, sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının üniversite sınavına girecek çocuklarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınav başvuru ücretini karşılama kararı aldı. Karar kamuoyu tarafından memnuniyetle karşılanırken, söz konusu ailelerin Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurması yeterli olacak. Korona virüs salgınında gerçekleştirdiği destek paketleri ve yardımlarla hemen hemen her alanda vatandaşının yanında yer alan Lüleburgaz Belediyesi önemli bir karara daha imza attı. Belediye, bu kapsamda korona virüs salgını nedeniyle zor günler geçiren, ihtiyaç sahibi ailelerin evlatlarının YKS ücretlerini ödeme kararı aldı. 
Kimler faydalanabilecek?
Lüleburgaz Belediyesi’nin gerçekleştirdiği destekten Lüleburgaz’da ikamet eden, sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi salgını nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının üniversite sınavına girecek çocukları faydalanabilecek. Çocukların sınav başvuru ücretlerini Lüleburgaz Belediyesi karşılayacak. 
Detaylı bilgi için 4445539
Vatandaşların söz konusu yardımlardan yararlanmaları için Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne şahsen başvurmaları gerekiyor. Detaylı bilgi için 4445539 numaralı Lüleburgaz Belediyesi Çağrı Merkezi de aranabilir.  Haberi gören öğrenciler,diğer belediyelerin bu konuda Lülebulgaz Belediyesi'nin bu uygulamasını örnek almasını istediler.