TANITIM
Giriş Tarihi : 08-10-2021 16:19   Güncelleme : 08-10-2021 19:04

Lezzet-i Ala’nın Lezzetini  Anamur Sevdi

Mithat ÜNAL-Türkiye’nin damak tadı  Lezzet-i Ala Bülent Börekçiliğin lezzeti Anamur da Siyasi Parti ilçe başkanları ile birlikte bürokratları, Sivil Toplum Kuruluşlarını, iş dünyasını ve vatandaşları bir araya getirdi. Bülent Börekçilik'in lezzetini Anamur sevdi.

Lezzet-i Ala’nın Lezzetini  Anamur Sevdi

Mithat ÜNAL-Türkiye’nin damak tadı  Lezzet-i Ala Bülent Börekçiliğin lezzeti Anamur da Siyasi Parti ilçe başkanları ile birlikte bürokratları, sivil toplum kuruluşlarını, iş dünyasını ve vatandaşları bir araya getirdi.  Anamurda ki bu boşluğu fark eden Mehmet Uysal’ın girişimi ile Sağlık Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesi, Belediye Soğu karşısı Fazlıoğlu İş Hanında bugün faaliyete başlayan Bülent Börekçiliğin açılışında Cumhur İttifakının İlçe Başkanları M. Feyzullah Yılmaz(Ak Parti), Adnan Gübbük(MHP) Millet İttifakının ilçe Başkanları Durmuş Deniz(CHP) ve Osman Kahvecioğlu(İYİ Parti),

Anamur Esnaf Kefaret Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. Gerek salonda, gerekse iş yeri önünde konulan masalarda Bülent Börekçiliğin lezzetini tadan katılımcılar,  gerçekten sloganlarında olduğu gibi lezzetin ‘lezzet-i ala’ olduğunu belirttiler ve Anamur için hayırlı olması yönündeki dileklerini dile getirdiler. Funda-Mehmet Cop çiftinin destekleri ile Bülent Börekçiliği Anamur’a getiren Mehmet Uysal; “Anamur’a böyle bir değer katmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu tadı bütün Anamurluların almasını tavsiye ederiz, hepinizi bekliyoruz.” Dedi. Gelen börekleri büyük bir özenle pişiren Sibel Kımırtı da, böreklerin dışarıdan paket halinde geldiğini ve yaklaşık bir saat dinlendirdikten sonra ocağa verdiklerini söyledi. Kımırtı; “ Böreklerimiz Sakarya’dan geliyor, sabah çıkartıp biraz bekletiyoruz. Dinlendikten sonra dolaptan çıkarıyoruz. Koyuyoruz ocağımıza, yavaş yavaş kısık ateşte pişiriyoruz.  Kalitemiz iyi gayet. İçinde üç çeşit peynir var. Çok lezzetli herkesin yemesini tavsiye ederim. “ dedi. Müşterilerin içerisindeki yerini alan Naile Cihankar ise, deyim yerindeyse tamda böreğin tarifine uygun bir şow yaptı. Çatalı böreğe daldıran Cihankar, havaya kaldırarak peyniri uzattıkça uzattı, sonrada afiyetle yedi.
 
Mehmet Copta, Anamur’a yeni hizmetler getirmek için uğraştıklarını söyledi ve “İnşallah güzel olur.” Diyerek düşüncelerini dile getirdi. Anamur Müftülüğü Merkez Camiinden Emekli İmamhatip Mehmet Gümüş’ün duaları ile Siyasi Parti İlçe Başkanları, Anamur Esnaf Kefaret Kooperatifi Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve katılımcılar açılış kurdelesini kestiler.  Açılış sırasında Bülent Börek’in Türkiye’nin damak tadına layık olduğunu kaydeden Gümüş; “ Televizyonlarda görmeye alışık olduğumuz, ama hayal bile etmediğimiz Türkiye’nin damak tadı Bülent Börekçiliğin açılışını bugün yaptık. Sizlerin de katılımı ile gerçekten mutlu olduk. Katılımınız için teşekkür ediyoruz.” Dedi.