GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-08-2022 15:25

Kuzeybatı illerinde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü(MGM), Ankara Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü kuzeybatı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini bildirdi.

Kuzeybatı illerinde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü(MGM), Ankara Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü kuzeybatı kesimlerinde  sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından yayımladığı açıklama şu şekilde:

"15.08.2022 Pazartesi günü ilk saatlerden itibaren kuzeybatı kesimlerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Balkesir, Çanakkale'nin doğusu), Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu), Eskişehir ve Çankırı (evreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anunda kuvvetli rüzgar ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Ankara Valiliği'nin Twitter hesabından yayımladığı açıklamada şöyle denildi:

15 Ağustos Pazartesi günü ilk saatlerden itibaren görülecek sağanak yağışların ilimizin kuzey ve batı ilçelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yayımladığı açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

"İstanbulluların Dikkatine AKOM verisine göre il genelinde bu gece saatlerinden başlayarak yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı beklenmektedir. Olası olumsuz durumlarda lütfen ALO153 Çözüm Merkezimiz ile iletişime geçiniz."


Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi