GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2021 15:29   Güncelleme : 01-05-2021 15:46

KUŞADASI'NIN SOKAKLARINDA SANAT VAR

Kuşadası Belediyesi, kent genelinde yürüttüğü altyapı ve üstyapı yenileme çalışmalarını modern ve estetik dokunuşlarla renklendirmeye devam ediyor. Kentin turistik çarşılarını yenileme projesi kapsamında altyapı, doğal taş döşeme ve peyzaj düzenleme işleri sona eren Sevgi Sokak’ın duvarlarını, Kuşadalı restoratör ve konservatör Venüs Şahin ile Çağla Cansın Karaman, mural adı verilen resimler ile donattı..

KUŞADASI'NIN SOKAKLARINDA SANAT VAR

Kuşadası Belediyesi, kent genelinde yürüttüğü altyapı ve üstyapı yenileme çalışmalarını modern ve estetik dokunuşlarla renklendirmeye devam ediyor. Kentin turistik çarşılarını yenileme projesi kapsamında altyapı, doğal taş döşeme ve peyzaj düzenleme işleri sona eren Sevgi Sokak’ın duvarlarını, Kuşadalı restoratör ve konservatör Venüs Şahin ile Çağla Cansın Karaman, mural adı verilen resimler ile donattı. 
Kuşadası Belediyesi’nin öncülüğünde kentin turistik çarşılarında yürütülen altyapı ve üstyapı yenileme çalışmalarında sona gelindi.  Altyapısı yenilenen ve doğal taş döşeme işlemi tamamlanan cadde ve sokaklara estetik bir hava katmak için peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandı. Daha önce trafoları Yeşilçam yıldızlarının resimleri ile süsleyen, Meteoroloji duvarını ise Türk mitolojisine ait figürlerle donatan Kuşadalı sanatçılar Venüs Şahin ile Çağla Cansın Karaman altyapı ve üstyapı çalışmaları tümüyle tamamlanan Sevgi Sokak’ı renklendirmek için resim sanatında mural olarak adlandırılan eserler kazandırdı. Murallerde, Türk edebiyatının usta şairleri Nazım Hikmet Ran, Cemal Süreya, Edip Cansever'in illüstrasyonlarına yer verildi.