SAĞLIK
Giriş Tarihi : 29-03-2020 20:23

Koronayla Mücadelede Sevindiren Haber

Çin'de başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılarak her geçen gün tüm insanlığa kabusu yaşatan koronavirüsü tedavisinin mümkün olabileceği açıklandı.

Koronayla Mücadelede Sevindiren Haber

Çin'de başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılarak her geçen gün tüm insanlığa kabusu yaşatan koronavirüsü tedavisi için bir çok ülke açı ve benzeri tedaviler geliştirdiklerini söylüyor. 

Profesör Ercüment Ovalı ve Ekibi ise, koronavirüsü tedavisi için yaptıkları çalışmalardan olumlu yanıt aldıklarını ve 6 Nisan'da başlayacakları haberi paylaştı

Mustafa Kemal Üniversitesi
Anabilim Dalı Başkanı,Doc.Dr Tülin Durgun Yetim'in açıklaması
İYİ HABER !!!!!!
KTÜ eski Profesörü Ercüment Ovalı ve ekibi tarafından koronavirüse yönelik yapılan çalışmalarda çok önemli bir gelişme yaşandı.
Haber61 – Haber Servisi – KTÜ eski Profesörü Kök hücre ve yapay deri çalışmalarıyla dünya çapında tanınan Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı labaratuvar ortamında koronavirüsle ilgili yaptığı çalışmalarda büyük bir başarı sağladı.
Prof. Dr. Ercüment Ovalı ve ekibi koronavirüs vakalarının, hastalığı yenen insanların kanındaki antikorlar aracılığı ile tedavi edilebilmesi için proje hazırladı. Projeyi Sağlık Bakanlığı’na sunan Ovalı ve ekibi onay aldı.

6 NİSANDA BAŞLIYOR

Ercüment Ovalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla güzel haberi verdi.

Ovalı paylaşımında “6 nisanda ilk covid19 spesifik immun plazma 12 hastanin tedavisi için bir klinik calisma kapsaminda kullanılmaya başlıyor. Bakanlık projemize onay verdi. Üretim başladı. Kahramanlarımı öpüyorum.” dedi.

6 nisanda ilk covid19 spesifik immun plazma 12 hastanin tedavisi için bir klinik calisma kapsaminda kullanılmaya başlıyor. Bakanlık projemize onay verdi. Üretim başladı. Kahramanlarımı öpüyorum