SAĞLIK
Giriş Tarihi : 29-03-2020 14:12   Güncelleme : 29-03-2020 14:43

Korona Virüs’ü Tesbit Edebilir ve Kendiniz Öldürebilirsiniz

Mithat Ünal-Aylardır tüm dünyayı saran Korona virüs tehtidine karşı Taylanlı doktorlardan farklı bir korunma yöntemi geldi.

Korona Virüs’ü Tesbit Edebilir ve Kendiniz Öldürebilirsiniz

Mithat Ünal-Aylardır tüm dünyayı saran Korona virüs tehtidine karşı Taylanlı doktorlardan farklı bir korunma yöntemi geldi.

Nasıl Tesbit Edersiniz?
 Ateş ve öksürükle hastaneye gidildiğinde akciğerlerin zaten yüzde 50 ranında fibroz olduğunu ve bu surumda geç kalınmış olduğunu kaydeden doktorlar, Öncelikle  her sabah derin bir nefes alarak  10 saniye tutmamızı, eğer 10 saniye sonunda öksürmeden ve gergin olmadan normal nefes alabildiğimiz durumda  durumumuzun normal olduğunu söylüyorlar.
15 Dakikada Bir Su İçerek Midenize Yönlendirin
Dünya’nın ciddi bir aşı bulma arayışına girdiği şu günlerde Taylanlı doktorlar, 15 dakikada bir su içerek virüsün nefes borusuna değil, yemek borusuna yönlendirerek midenizde yok edebilirsiniz.” Uyarısında bulunuyorlar. Doktorların açıklamasına gire, her hangi bir yerden ağzınıza ve yutak kısmınıza gelen virüsler, buraya yapışıyor. Daha sonra vücudun diğer yerlerine dağılan virüs akciğerlerimize giderek burada  ölümcül bir vaka haline geliyor. Ancak içtiğimiz su sayesinde nefes borumuza gitmesi muhtemel Korena virüs su ile birlikte yemek borusundan midemize yönlenerek mide asidi tarafından öldürülüyor.  

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
pazar esnafı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Bozyazı Fotoğrafçılık
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA