GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-01-2021 12:22   Güncelleme : 27-01-2021 12:45

Köpeklerin Sahibi Tahsin Kılınç Tedavi için 8 Aydır Uğraşıyoruz.

Mithat Ünal/Anamur(DHA)-Mersin’in Anamur İlçesi’nde 3 gün önce Anamur Hayvanseverler Derneği üyelerinin bir işletme önünde hasta ve zincire bağlı olarak buldukları köpeklerin sahibi Tahisin Kılınç,  hayvanlardan birisinin bir gün öncesinden sokağa çıkma yasağı olduğu gün yanlarına gelemediğini bu sırada da sokak köpeklerinin saldırdığını söyledi. Dobermanın ise yaklaşık 8 ay önce Demodex Uyuz hastalığına yakalandığını ifade eden Tahsin Kılınç; “Bu hastalıkla 8 aydır mücadele ediyorum." dedi.

Köpeklerin Sahibi Tahsin Kılınç Tedavi için 8 Aydır Uğraşıyoruz.

Mithat Ünal/Anamur(DHA)-Mersin’in Anamur İlçesi’nde 3 gün önce Anamur Hayvanseverler Derneği üyelerinin bir işletme önünde hasta ve zincire bağlı olarak buldukları köpeklerin sahibi Tahisin Kılınç,  hayvanlardan birisinin bir gün öncesinden sokağa çıkma yasağı olduğu gün yanlarına gelemediğini bu sırada da sokak köpeklerinin saldırdığını söyledi.
Dobermanın ise yaklaşık 8 ay önce Demodex Uyuz hastalığına yakalandığını ifade eden Tahsin Kılınç; “Bu hastalıkla 8 aydır mücadele ediyorum. Veterinerle kontrollü olarak ilaçlamasını, dezenfektasyonu ve anibiyotik bakımlarını yapıyoruz. Bir türlü hastalığı iyileştiremedik. Köpek bakımı ile uğraşan bildiğimiz her yere danıştık. Hemen hemen hepsi bu hastalığın tedavisinin olmadığını söylediler.
Ancak biz bir candır diyerek kurtarmak için mücadelemizi sürdürüyoruz.” Dedi.  Hayvanseverlerin endişelerini anlayışla karşıladığını kaydeden Tahsin Kılınç, “Aslında onlarla birlikte aynı mücadeleyi veriyoruz. Yanlış bilgilendirme ve elimizde olmayan bu görüntüler nedeni ile bu tepkileri verdiklerini düşünüyorum.” Dedi.
Hayvanların bakımlarına devam ettiklerini kaydeden Kılınç, “Daha önce de olduğu gibi, sadece bunlara değil, başka sokak hayvanlarına da veteriner hekimler eşliğinde bakım ve rehabilitasyonlarını sürdürüyoruz.” Dedi.