KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-06-2021 13:35   Güncelleme : 20-06-2021 14:07

KONYA SEYDİŞEHİR'DE ADİLE BAYSAL KÜLTÜR VE SANAT EVİ ÖZEL ŞEHİR MÜZESİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Konya’nın Seydişehir Belediyesi tarafından 2013’te açılan Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi özel şehir müzesine dönüştürülecek..

KONYA SEYDİŞEHİR'DE ADİLE BAYSAL KÜLTÜR VE SANAT EVİ ÖZEL ŞEHİR MÜZESİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Konya’nın Seydişehir Belediyesi tarafından 2013’te açılan Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi özel şehir müzesine dönüştürülecek.

Konya’nın Seydişehir Belediyesi tarafından 2013’te halkın hizmetine sunulan Adile Baysal Kültür ve Sanat evinin, özel şehir müzesi haline getirilmesi için Konya Kültür İl Müdürlüğü uzmanları tarafından inceleme yapıldı.

Kültür evinde yıllar öncesine ait ve günlük kullanıma yönelik pek çok ev eşyası, tarım aletleri gibi 749 kalem eşyanın envanterinin çıkarıldığını aktaran Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, evin; yapılan inceleme çalışmalarından sonra özel şehir müzesi olarak düzenlenip halkın hizmetine sunulacağını söyledi.

Şehir müzesi kapsamında çalışmaların devam ettiğini belirten başkan Tutal, “Çalışmalarımız tamamlandığında dışarıdan gelen misafirlerin bu müzeyi gezdikten sonra geçmişi bugünle, bugünü geçmişle görebilmelerini planlıyoruz” dedi.