GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 08:37   Güncelleme : 30-03-2021 08:39

KONTROLSÜZ YIKIM FACİAYA NEDEN OLUYORDU

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'ne bağlı Şemikler Mahallesi'nde, 30 Ekim depreminde ağır hasar gören bir binanın yıkımı sırasında facianın eşiğinden dönüldü. Kat maliklerinin anlaştığı müteahhitin kontrolsüz şekilde yıkımını yapıtığı bina, arkasındaki sağlam binanın üzerine devrildi. İş makinası enkaz altında kalırken, diğer binada da büyük hasar oluştu. .

KONTROLSÜZ YIKIM FACİAYA NEDEN OLUYORDU

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'ne bağlı Şemikler Mahallesi'nde, 30 Ekim depreminde ağır hasar gören bir binanın yıkımı sırasında facianın eşiğinden dönüldü. Kat maliklerinin anlaştığı müteahhitin kontrolsüz şekilde yıkımını yapıtığı bina, arkasındaki sağlam binanın üzerine devrildi. İş makinası enkaz altında kalırken, diğer binada da büyük hasar oluştu.

Olay, bugün akşam saatlerinde Karşıyaka'nın Şemikler Mahallesi 6223 Sokak Dostluk Sitesi'nde, 30 Ekim depreminde ağır hasar gören bir binanın yıkımı sırasında yaşandı. Ahmet Piriştina Kültür Merkezi'nin karşısında bulunan ve kontrolsüz bir şekilde yıkımı yapılan bina, arkasındaki sağlam binanın üzerine devrildi. Bir iş makinesi de enkaz altında kaldı. İçinde çok sayıda ailenin barındığı diğer binada ise büyük hasar oluştu. Üzerlerine binanın kolonları devrilen apartman sakinleri, facianın eşiğinden döndü. İlk belirlemelere göre, can kaybı yaşanmazken, olay yerine çok sayıda kurtarma, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Firma tarafından yapılan yıkım sırasındaki çökme anı yurttaşların cep telefonu kameralarına yansıdı.