EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-10-2021 13:31

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Dünyanın En İyileri Arasında

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, Financial Times tarafından 2021 yılı için hazırlanan dünyadaki Executive MBA (EMBA) programlarının değerlendirildiği sıralamada, ABD ve Avrupa’daki belli başlı okulları yine geride bırakarak 55. sırada yerini alırken.

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Dünyanın En İyileri Arasında

 artışı konusundaki başarısını gösteren FT sıralamasının da Üniversitenin sunduğu eğitimle dünya çapında fark yaratabildiğinin önemli göstergesi olduğunu söyledi.

Diğer taraftan, pandemi koşullarının giderek normalleşme sürecine girmesiyle birlikte, dijital becerilerle yeni teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmak, dayanıklılık ve çeviklik gibi konulara daha da büyük bir önem verdiklerini ifade eden Bektaş; “Bu süreçte, okullar ve öğrenciler, çevrimiçi ve hibrid eğitim modelini tercih etti. İş yaşam dengesini kurmak için daha fazla esneklik talebi gündeme geldi. İş dünyasının gelişen ihtiyaçlarına interdisipliner bir yaklaşımla, akademik programlarının yanı sıra Yönetici Geliştirme Programlarıyla yanıt veren Üniversitemiz, tüm imkânlarıyla küresel kalitede içerik sağladı ve sağlamaya devam ediyor” diye konuştu.

Stratejik sezgileri yüksek, çeşitli alanlarda deneyim sahibi, global bakış açısına sahip ve dünya çapında bir lider olmak için gerekli bilgi ve analitik yeteneklerle donanmış mezunlar yetiştirdiklerini belirten Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Akademik Direktörü Prof. Dr. Şuhnaz Yılmaz Özbağcı ise FT sıralamasıyla ilgili şöyle konuştu: “Bu programın elde ettiği sıralama hem akademik kalitemizi ortaya koyuyor hem de Üniversitemizin ve mezunlarımızın başarılarını gösteriyor. Financial Times’ın global araştırmasında kadın öğretim görevlileri oranında Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, 51 ile ilk üç üniversite arasında yer alıyor.” Açıklamalarında yenilenen AMBA akreditasyonuna da değinen Prof. Şuhnaz Yılmaz Özbağcı, “Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü 2021 yılı içinde dünyanın en seçkin işletme okullarının sahip olduğu Triple Crown” (Üçlü Akreditasyon) unvanına hak kazanmıştı. Bu başarının üzerine AMBA akreditasyonumuzun yenilenmesi bizim için gurur verici bir gelişme daha oldu.” 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı