GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2020 09:36   Güncelleme : 13-02-2020 11:08

KKTC Başbakanı Tatarın Objektifinden Toroslar

Anamur’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Beşparmak Dağları nasıl net gözüküyorsa, Kuzey Kıbrıs Girneden de  Toros dağları aynı şekilde net olarak gözükebiliyor.  Yüzlerinin her zaman Türkiye’ye dönük olduğunu söyleyen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar bu ifadesini çektiği bu fotoğrafla da ispatladı.

KKTC Başbakanı Tatarın Objektifinden Toroslar

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi üzerindeki Toros Dağları KKTC Başbakanı’nın objektifinden böyle gözüküyor. Havanın rüzgarlı olduğu zamanlarda Anamur’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Beşparmak Dağları nasıl net gözüküyorsa, Kuzey Kıbrıs Girneden de  Toros dağları aynı şekilde net olarak gözükebiliyor.  Yüzlerinin her zaman Türkiye’ye dönük olduğunu söyleyen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar bu ifadesini çektiği bu fotoğrafla da ispatladı. Gürne’den çektiği fotoğrafla Toros Dağları’nın üzerindeki karları bile kadrajında yansıtan KKTC Başbakanı Ersin Tatar, bu fotoğrafı sosyal medya sayfasında paylaştı. Tatar, fotoğrafın altına ise; “Bu fotoğraflar bu sabah Girne’den karşıda Toros’ların karlı tepelerini net gösteriyor .. Mavi Vatan’ımız, parçamız .. güvenliğimiz ve haklarımızın önemi .. işte burda... diye yazdı.
Türkiye’ye yakınlığını her fırsatta dile getiren KKTC Başbakanı Ersin Tarar, Ekim Ayında Tarım Fuarına katıldığı Anamurda da bu duygu ve düşüncelerini dile getirmişti. Tatar, Anamur iskelesi yeni inşaatını incelemesi sırasında; “Geldik güneye bakıyoruz. Bu denizlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha burada müşaade ediyoruz. Bir göl gibi esasında baktığımızda. Biz Kuzey Kıbrıs’tan hava net olduğundai özellikle kış aylarında, dağları çok yakın görüyoruz. Toros Dağlarını, sizde buradan Beşparmak Dağlarını, dolayısıyla bu kadar yakınız.” Diyerek görüşlerini dile getirmişti.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar.” notunu düştü.
Aynı şekilde Anamur’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini  karelerine yansıtan fotoğraf tutkunları da  objektiflerini her fırsatta Beşparmak Dağları’na çeviriyor. Nem seviyesinin çok düşük olduğu dönemlerde bütün ihtişamı ile kendisini gösteren Beşparmak Dağları, Akdeniz ile birlikte doyumsuz bir görsellik ve doğal güzellik sunmuyor.  Fotoğrasfçılar, KKTC Başbakanı’nın sözlerine “Kuzey Kıbrıs bizim vatan toprağımız. Canımız” diyerek karşılık veriyorlar.