TANITIM
Giriş Tarihi : 11-03-2021 17:34   Güncelleme : 11-03-2021 17:47

Kızıllar için yeni umut Ozan Kabak

Ozan Kabak sakatlanan oyuncu Virgil Van Dijk'in yerine Enfield'a çağrıldı

 Kızıllar için yeni umut Ozan Kabak

Futboldaki ilk adımlar

Ozan tam bir Türk dehası. 2011 yılında Galatasaray Akademisine katılan genç yıldız, henüz 17 yaşındayken A takımda ilk maçına çıktı. 18-19 sezonunda, Fatih Terim'in ilk on birinde kendisine yer buldu. Tüm Avrupa'dan gözlemcilerin dikkatini oynadığı 14 maçta çekmeyi başardı.

Başarılı stoper Stuttgart spor direktörü Michael Reschke tarafından fark edildi. Reschke şunları söylüyor: “Ozan, küçük yaştan itibaren yüksek seviye çalıştığından gözlemcilerimizin listesinde yer aldı.” Bunu müteakip, her iki kulüp arasında görüşmeler başladı. Aynı zamanda Ozan'la Juventus da ilgileniyordu ama Reschke Ozan'ı Stuttgart'ta sahaya çıkıp kendini geliştirebileceğine dair ikna etti.

Almanya'ya transferi ve ilerlemesi

Ozan Kabak, Ocak 2019'da Stuttgart'a transfer oldu ve ilk maçında Bayern ile mücadele etti. İlk altı ayında, tüm gücünü göstermeyi başardı: kafa gollerindeki yeteneği (yarım sezonda 3 gol) ve mentalitesi (kırık ayak parmağıyla sahaya çıktı ve Union'a karşı burnu kırık mücadele etti).

Stuttgart o sezon gösterdiği başarısız performans nedeniyle Bundesliga ikinci ligine düşen takımlardan biri oldu. Buna rağmen heyecan verici bir olay gerçekleşti, takımının vasat sonuçlarına rağmen Ozan Bundesliga'nın en iyi transferi ödülüne layık görüldü. Ozan Kabak'ın maçlarını izleyen ve bahis yapmayı düşünen Türk taraftarları,  https://1xbet-turk.com/ adresinden çok yararlı bilgilere göz atabilir.

Takımın bir alt lige düşmesinden sonra Reschke ile Schalke 04 takımına transfer oldu. Schalke'de geçirdiği sezon boyunca, Bundesliga'nın süper bir yeteneğinin olduğunu herkese gösterdi. Gazeteciler Ozan için Türk Duvarı lakabını kullanmaya başladı.