SPOR
Giriş Tarihi : 11-07-2021 20:56   Güncelleme : 11-07-2021 21:23

KIRKPINAR'DA AĞA DEĞİŞMEDİ: SEYFETTİN SELİM 1 MİLYON 22 BİN LİRAYA 13. KEZ KIRKPINAR AĞASI OLDU

Edirne'de gelecek yıl 661'incisi düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için yapılan ağalık ihalesini, ağalık sembolü olan koça 1 milyon 22 bin lira veren iş insanı Seyfettin Selim kazandı. .

KIRKPINAR'DA AĞA DEĞİŞMEDİ: SEYFETTİN SELİM 1 MİLYON 22 BİN LİRAYA 13. KEZ KIRKPINAR AĞASI OLDU

HABER: GÖKHAN TUZLADAN - EDDA SÖNMEZ / KAMERA: ADEM KARABAYIR 

Edirne'de gelecek yıl 661'incisi düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için yapılan ağalık ihalesini, ağalık sembolü olan koça 1 milyon 22 bin lira veren iş insanı Seyfettin Selim kazandı.

Edirne Belediye Encümeni tarafından açılan ağalık ihalesine, sadece Seyfettin Selim katıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ağalık ihalesini, gelecek yıl yapılacak 661'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin adına yakıştığı gerekçesiyle 661 bin liradan açtı.

Kırkpınar’ın bu yılki ağalığını da elinde bulunduran Seyfettin Selim, bu rakamı 1milyon 22 bin liraya çıkartarak Tarihi Kırkpınar'da bir rekora daha imza attı. Selim, ağalık sembolü olan koçu 1 milyon 22 bin liraya satın almış oldu.

Böylece 13'üncü kez Kırkpınar Ağası olan Selim, ağalık sembolü koçu da emniyet teşkilatına bağışladı.

Kırkpınar’da 12 kez ağalık yapan ve ağalık ihalesini üç yıl üst üste kazananlara verilen altın kemerlerden üçüne sahip tek isim olan Seyfettin Selim, “peygamber sporu güreşlere ağalık yapmanın onurunu yaşadığını” da söyledi.