GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-05-2021 14:35   Güncelleme : 30-05-2021 14:44

KIRIKKALE’DE 800 METRE MİSİNA AĞ ELE GEÇİRİLDİ

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ve Denetim Ekiplerince, Kızılırmak’ın Yahşihan ilçesi sınırları içerisinde kalan kesimlerinde yapılan kontrollerde 800 metre sahipsiz misina ağ bulundu ve el konuldu. .

KIRIKKALE’DE 800 METRE MİSİNA AĞ ELE GEÇİRİLDİ

KENAN KUZUCU

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ve Denetim Ekiplerince, Kızılırmak’ın Yahşihan ilçesi sınırları içerisinde kalan kesimlerinde yapılan kontrollerde 800 metre sahipsiz misina ağ bulundu ve el konuldu.

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Kırıkkale halkına seslenerek; “Su Ürünleri Kanununa dayanılarak hazırlanan Ticari Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ gereğince akarsularda ticari su ürünleri avcılığının yapılması yasaktır. Her türlü germe, uzatma, sürütme, çevirme ve benzeri ağlar ile yapılan avcılık ticari avcılık olarak değerlendirilir ve bu ağların akarsularımızda kullanılması yasaktır. İhlal durumunda 1380 sayılı kanunun 36. maddesinin k-1 bendi gereğince 1854 TL idari para cezası uygulanır ve istihsal vasıtalarına el konulur. Ekiplerimiz ve biz yarınlarımıza sürdürülebilir su ürünleri varlığı bırakabilmemiz için çalışıyoruz. Bu bizlerin gelecek nesillerimize karşı bir görevidir ve bu görev hepimizin sorumluluğundadır. Tüm vatandaşlarımızı kaçak avcılığa karşı duyarlı davranmaya ve böyle bir durumla karşılaşmaları halinde ihbarda bulunmaya davet ediyorum” dedi.