GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-02-2020 17:50

Kim Demiş Kızlar Tır Şoförlüğü Yapamaz Diye

Yaşamını okuyup kariyer sahibi olmaya çalışan 21 yaşındaki Gülfem Zengin, iki yıl deneyimin ardından tır şoförü olarak hayatını kazanmaya başladı.  19 yaşında başlayan Gülfem şu anda Avrupa yollarında direksiyon sallıyor.

Kim Demiş Kızlar Tır Şoförlüğü Yapamaz Diye

Yaşamını okuyup kariyer sahibi olmaya çalışan 21 yaşındaki Gülfem Zengin, iki yıl deneyimin ardından tır şoförü olarak hayatını kazanmaya başladı.  19 yaşında başlayan Gülfem şu anda Avrupa yollarında direksiyon sallıyor. İlginç bir hayat hikâyesine sahip olan Gülfem için TIR şoförlüğü aslında bir çocukluk hayali.  Bütün zorluklarına rağmen bu mesleği sevdiğini söyleyen Gülfem, mesleğe girmeye karar verdiğinde önce anne babasına haber verdiğini söyledi.  Ehliyetini 18 yaşında alarak bir ilke daha imza atan Gülfem’in tek şikâyeti, erkeklerin solamaya izin vermemesi olarak dert yandı.  Avrupa yollarında tır şoförlüğü yapmanın zorluklarını da dile getiren Gülfem Zenfin,  her hangi bir saldırıdan
Bartınlı ailenin kızı olarak Fransa'da doğan Gülfem, 18 yaşında ilk iş olarak ehliyetini aldı. Bir yandan okuluna devam eden Gülfem, çalışmaya da erken yaşta başladı. Genç kız, yaptığı mesleği sevdiğini söylüyor ve diğer kadınlara da tavsiye ediyor. Yolda kadın şoför olmanın zorluklarını anlatan Gülfem, çıktığı yoldan geri dönmeyeceğini ve ileride TIR şoförlerini çalıştıracağı bir şirket kurmak istediğini söylüyor.  Zengin deneyimlerini kurduğu youtube kanalında paylaşıyor.
Kaynak: Euronews.com