SİYASET
Giriş Tarihi : 06-06-2019 15:06   Güncelleme : 06-06-2019 17:54

Kılınç’tan Seçer’e Açık Davet

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur Belediye Başkanı MHP’li Hidayet Kılınç, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e Anamur’un içme suyu projesinde kullanmak üzere 15 milyon liralık hibe alabilmek için Ankara’ya gideceğini, bunu daha yüksek bir meblağda alabilmek için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ‘birlikte gidelim.’ Diyerek açık davette bulundu.

Kılınç’tan Seçer’e Açık Davet

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur Belediye Başkanı MHP’li Hidayet Kılınç, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ’e Anamur’un içme suyu projesinde kullanmak üzere 15 milyon liralık hibe alabilmek için Ankara’ya gideceğini, bunu daha yüksek bir meblağda alabilmek için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ‘birlikte gidelim.’ Diyerek açık davette bulundu.  Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yeni İlçe binasının açılışında konuşan Belediye Başkanı , Fatih Mahallesi Cerenler Mevkiinde kendilerinin başlattığı Mesire alanı çalışması için MERÇED ve Hayvanları Koruma Derneği ile birlikte CHP İlçe yönetimi ve CHP’li Meclis üyelerinin de Caretta Caretta kaplumbağalarının yuva alanı olduğunu gerekçe göstererek karşı çıktıklarını söyledi.  Aynı şekilde Mersin Büyükşehir Belediyesinin Bozdoğan ve Pullu sahillerinde buldozerlerle temizlik çalışması yaptıklarını ve bunun yuvaların açıkça tahrip edilmesi anlamına geldiğini kaydeden Kılınç, “Kaldı ki Anamur Belediyesi olarak başlattığımız mesire alanı kıyıdan 35 metre daha içeride Caretta Carettalar 30 metreye kadar yuva yapıyor.  Biz siyaset değil hizmet yapmak istiyoruz. Bu mesire yerini de hayırlısıyla yapacağız.” Dedi.  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sahil temizliği ile Anamur Belediyesinin mesire alanı açma çalışmasını karşılaştıran 5 klasörlük bir dosyayı basına dağıtan Kılınç konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Esrara ve uyuştucuya alıştırılan bir yer olan bu bölgede, kalumbağa adı altında, Caretta Caretta adı altında, aleyhimize ciddi bir proboganda geliştirdiler. Değerli hemşerilerim ben şimdi aynı belediye meclisi üyelerinin bundan 20 gün önce,  Pullu mevkiinde yine  Ören bölgesinde, Cerenler bölgesinde dozerin önünde dalgaların içine kadar denizin kumunu temizlettiriyorlar, düzeltiyorlardı.  Ben onlara kolay gelsin diyorum. O yaptıkları hareketi kabul ediyorum, tebrik ediyorum. Ama 20 gün önce o bölgedeki, Caretta Caretta bölgesi olan esas tankın olduğu bölgede, dozerle denizin dalgasına kadar inen belediye meclisi üyeleri, acaba 20 gün sonra bu gizli bölgede bir sazlık olan, asla kumsala yanaşmadık.  Asla Caretta Caretta yuvalarına yanaşmadık.  Bu bölge de Aynı belediye Meclis üyeleri(CHP) ne değişti de aleyhimize propoganda yapıyorlar.  Bu bölgenin fuhuş yuvası olarak kalmasını mı istiyorsunuz, yoksa Anamur halkı için mesire alanı olmasını mı istiyorsunuz. Burada onlardan cevap bekliyorum?” dedi.  Ne yaparlarsa yapsınla o bölgesi Allah’ın izni ile Anamur halkının hizmetine sunacağım.” Diyerek kararlı konuşan Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, bütün bunların bir çifte standart ve kara propokanda olduğunu ve kendisinin yaptığı bütün uygulamaların kanuna ve nizama uygun olduğunu söyledi.
İçmesuyu için Vahap Seçer’e Ankara Daveti
Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile asla kavga içerisinde olmak istemediğini ve birlikte hizmet etmek istediğini söyledi. Anamur’un yıllardır kanayan bir yarası olan içmesuyu için geçenlerde Ankara’ya  gittim. İller Bankası Genel Müdürlüğüne uğradım.  Sugözündeki su ile ilgili 15 milyon TL karşılıksız para ayırdıklarını söyledi. İşte İlçe Başkanımız burada Pazartesi günü saat 10:00’da  İller Bankası Genel Müdürünün yanında olacağım.  7 milyon liralık, eski parayla 7 trilyon liralık asfalt şantiyesi, bunun yanında konkosar tesisi, parke fabrikasını yapmak üzere. İller Bankası Genel Müdürü olumlu baktığını söyledi. Pazartesi günü saat 10:00’da yanındayım. Basının ve sizlerin huzurunda duyurmak istiyorum. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım gel, bu Sugözündeki Anamur’un en büyük programı olduğunu kendileri de kabul ediyorlar. MESKİ’nin himayesinde olan Su gözü projesinin hibe parasını arttırmak için gel beraber Genel Müdüre gidelim, 15 milyon olmasın, 30 olsun, 40 milyon olsun.” Dedi.  Daha sonra mikrofonu alan adalet ve Kalkınma Partisi Anamur İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz, katılımcılara hoş geldiniz.” Dedi. Konuşmaların ardından başkan Hidayet Kılınç, Ak Parti İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük, anamur Ticaret ve Sanayi  Başkanı Ferudun Torunoğlu, ve Ak Parti eski İlçe Başkanları Belediye Meclis üyeleri Ak Parti yeni binasının açılış kurdelesini kestiler. Açılışta katılımcılara keşkekli yoğurt ikram edildi. Program bayramlaşmalarla sona erdi.