GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2020 17:03   Güncelleme : 29-10-2020 18:27

Kılınç; ‘Yüz Kilometre Sulama Borusu Belediye’den'

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi Ucarı Mahallesinde meydana gelen yangında, zarar tesbit çalışmaları sürerken, ağırlıklı olarak sulama borularının zarar gördüğü ortaya çıktı. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, zarar gören 100 kilometrelik su borularının, Belediye bütçesinden karşılanarak alınacağını söyledi.

Kılınç; ‘Yüz Kilometre Sulama Borusu Belediye’den'

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi Ucarı Mahallesinde meydana gelen yangında, zarar tesbit çalışmaları sürerken, ağırlıklı olarak sulama borularının zarar gördüğü ortaya çıktı. Zarar tesbit çalışmalarının sürdüğü kaydedilirken, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, çoğunluğu 32’lik olmak üzere 40 ve 50’ilk ebatlarda 100 kilometrelik tarımsal sulama suyu borularının yandığını söyledi.
Üreticinin mağduriyetini gidermek için bu boruları Belediyenin karşılayacağını kaydeden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç; “Gerek vatandaşın tesbit ve talepleri, gerekse belediyenin tespitleri doğrultusunda çalışmalara başladık.  Şu ana kadar yangında kullanılmaz hale gelen bir çamaşır makinesi, bir adet hasta yatağı, bir adet tekerlekli sandalyenin yenisini alarak ihtiyaç sahiplerine teslim ettik." dedi. Belediye tarafından temin edilen tekerlekli sandalye, hasta yatağı ve çamaşır makinesi, Başkan yardfımcıları Türkan Kasapoğlu ve Mahmut Kara tarafından sahiplerine teslim edildi.
Yanan iki adet ağılın yerine yenisini yaptırdık. Yanan 100 kilometrelik su borusunu da temin ederek üreticimize teslim edeceğiz.” Dedi. Başkan Kılınç, yangında zarar gören elektrik hatlarını yenileme çalışmalarının da başladığını sözlerine ekledi.