GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 16:42   Güncelleme : 22-12-2021 16:42

Kılınç Başarır Her Zamanki Gibi Provakatörlük Yaptı

Mithat Ünal/Anamur Mersin’in Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Mülkiyeti Anamur Belediyesi’ne ait olan Göktaş Mahallesi’ndeki 741 ada ve 9 numaralı parselin konut-ticaret kat karşılığı satışına ait gelir paylaşımına ilişkin açılan ihaleye fesat karıştırdığı iddiası ile Süleyman Soylu’ya cevaplama isteği ile TBMM’ye soru önergesi veren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’a, makamında yaptığı basın toplantısı ile cevap verdi.

Kılınç Başarır Her Zamanki Gibi Provakatörlük Yaptı

Mithat Ünal/Anamur Mersin’in Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Mülkiyeti Anamur Belediyesi’ne ait olan Göktaş Mahallesi’ndeki 741 ada ve 9 numaralı parselin konut-ticaret kat karşılığı satışına ait gelir paylaşımına ilişkin açılan ihaleye fesat karıştırdığı iddiası ile Süleyman Soylu’ya cevaplama isteği ile TBMM’ye soru önergesi veren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’a, makamında yaptığı basın toplantısı ile cevap verdi.

 

Başarır’ın bu önergeyi gerçek dışı edindiği kulaktan dolma bilgilerle meclise sunduğunu kaydeden Başkan Kılınç, ihaleyi hazırlayan müdüre ve komisyon üyelerine kendilerini yasal sıkıntıya sokacak hiçbir şeyin altına imza atmamalarını istediğini söyledi. Bu konuda çok insana da haber yolladığını söyleyen Başkan Kılınç; “Çok insana da haber gönderdim. Şu ihaleye girin dedim. Bunun arasında Sürücülere de girin dedim. Neden girmiyorsun kardeşim dosya almışsın.” Diye sordu. CHP’li Ali Mahir Başarır’ın bu yorumları yapmadan önce kendisine bilgi ya da belge isteyip istemediğinin sorulması üzerine Kılınç, hiçbir zaman bu konuda ve ya başka konuda bilgi istemediğini istediği takdirde şimdi de bütün bilgileri verebileceğini söyledi. Ali Mahir Başarır’ın İhalenin 69 milyon 900 bin lira değerinde olduğunu ve belediyenin ise 49 milyon 700 bin liraya ihaleyi verilmesi üzerine aradaki farkın neden kaynaklandığını kaydeden Başkan Kılınç, aradaki 20 milyona yakın farkın, önceden satılan ve sahiplerini bulan 26 dairenin fiyatının düşmesinden kaynaklandığını ancak bu dairelerin eksiklerinin de yine ihaleyi alan firmanın ücretsiz olarak tamamlama vaadinin olduğunu söyledi.  Başka bir soru üzerine Ali Mahir Başarır hakkında dava açacağını kaydeden Başkan Kılınç; “ Herkese saldırmasın. O da işin doğrusunu öğrensin. Beni arasaydı gerekli belgeyi de gönderirdim, doğrusu ne ise onu da söylerdim.” Dedi. Kılınç dava için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun vereceği cevabı beklemeyeceğini ve  davayı hemen açacağını söyledi.
Bu Ucubeyi Ortadan Kaldıracağım
Belediye Başkanı Kılınç, kısa sürede burada çalışmaların yeni yüklenici firma tarafından hemen başlatılacağını söyledi ve “Bu ucubeyi ortadan kaldıracağım. Kim ne derse desin. Karnımız ağrımıyor. Erik yemedik. Anamurdaki kanayan yaraları çözeceğim. Sahil projesi başladık bakın. Yapamaz diyorlardı, başlayamaz diyorlardı. Ne oldu? ” Dedi.

 


Ali Mahir Aldığı Davalara Baksın, Askere Satılmış dediğine baksın.
Bu ana kadar kimsenin kendisini parayla satın alamadığını belirten Belediye Başkanı Hidayet Kılınç; “ Nedir, ben iddialı adamım, yanlış yapmam. Gece uyurken vicdanen rahatım kafamı yastığa koyunca. Bu konuda hiçbir sıkıntım yok. Allah’ıma çok şükür 61 yaşında adamım, 25 yaşından bu yana yetkili yerlerde oldum. Şu ana kadar da parayla pulla kimse beni alamaz. Ali Mahir hiç alamaz, o kendine baksın. Aldığı davalara baksın. Bu kadarda netim. Aldığı davalara baksın, askere satılmış dediğine baksın, şehit cenazesinde sırıttığına baksın.
Ali Mahir Bu güne kadar kulaktan dolma bilgilerle gündeme geldi.
Ali Mahir Başarır’ın bu güne kadar doğruluğuna bakmadan kulaktan dolma bilgilerle gündeme geldiğini kaydeden Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “Bu adam buna benzer, kulaktan dolma, tam olayları tespit etmeden yaptığı değerlendirmeler. Hatırlayın. Melleç’te ki yangın. Şimdi ben vardım. Tahrik etmişler vatandaşı. Elektrik çalışanları anayol üzerinde bekliyor. Niye bekliyorsunuz? Dedim, köye giremedik. Kendim indim aşağıya, derdiniz ne? Demir direk. Demir direk gelecek ben görüştüm. Vali Beey’e, ‘Demir direk olmazsa bende bu işe karşıyım.’ Dedim. Çünkü vatandaş, burada ağaç direkten dolayı yangın çıktı.’ Diyorlardı. Vali Bey gönderdi. Buna rağmen burada dikilmiş eski bir ağaç direğe tutunmuş, hala hani demir direk dikilecekti diye tahrikte bulunuyor. Bu demir direkler geldikten sonra hemen burayı terk etti.
İnsanları tahrik ettikten sonra hiçbir şey yapmayan bir adam. 200 demir direği görmedi, en sonda hareket kabiliyeti için dikilen bir tane ağaç direği gördü.  ‘ Şimdi de valiyi görevden aldıracağım.’ Diye konuşuyor.
Ne dedi Türkiye Cumhuriyeti’nin askerine, ‘Satılmış asker’ dedi değil mi? Yani bu adam, tahrikten başka bir şey yapmayan, avukat olmuş ama yarın neticesinin ne olacağını düşünmeyen bir adam. Ben bunu savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Çünkü bana burada parayla, yolsuzlukla itham etmektedir. Yasak haklarım devam ediyor. Bizim veremeyeceğimiz hiçbir hesap yoktur. Bu güne kadar yaptığım bütün ihalelerin kamuoyu nezrinde bir ekiple inceletmeye hazır olduğumu belirtmek isterim. Eğer bir kör kuruyşu yediysem, bu gün bu belediye başkanlığından da istifa etmeye hazırım. Bu kadar da netim.” Dedi.