SİYASET
Giriş Tarihi : 09-07-2020 09:15   Güncelleme : 09-07-2020 09:25

Kılınç; “Anamur İçmesuyuna Kavuşacak”

Haber Merkezi-Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur’un yarım asırdır beklediği Sugözü içmesuyu konusunu Ankara da İlçe’nin birinci sorunu olduğunu dile getirdiklerini belirtti. Görüşmelerin olumlu geçtiğini kaydeden Kılınç, bu dönemde Anamur’un içmesuyuna kavuşacağını söyledi.  Konuyu her fırsatta dile getiren Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,  Anamur Belediye Meclisi Temmuz ayı ikinci oturumunda da geniş yer verdi. 

Kılınç; “Anamur İçmesuyuna Kavuşacak”

Haber Merkezi-Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur’un yarım asırdır beklediği Sugözü içmesuyu konusunu Ankara da İlçe’nin birinci sorunu olduğunu dile getirdiklerini belirtti. Görüşmelerin olumlu geçtiğini kaydeden Kılınç,  bu dönemde Anamur’un içmesuyuna kavuşacağını söyledi.  Konuyu her fırsatta dile getiren Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,  Anamur Belediye Meclisi Temmuz ayı ikinci oturumunda da geniş yer verdi.
Kılınç’tan Seçer’e Teşekkür
Oturumun dilek ve temenniler bölümünde konuyu ayrıntıları ile ele alan Belediye Başkanı  Hidayet  Kılınç, Mersin  Büyükşehir Belediye Başkanı  Vahap Seçer, Aydıncık  Belediye Başkanı  Ferat Aktan ve  MESKİ Genel Müdürü Alaeddin  Alkaç ile birlikte  Ankara  ziyaretleri  hakkında  meclise bilgi verdi. Kılınç mecliste, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e Teşekkür etti
Seçim sürecinde Anamur’un içme suyu sorununu Mersin Büyükşehir Belediyesiyle el birliği ile çözme sözü verdiğini ve verdiği sözleri yerine getirmenin gayreti içinde olduğunu kaydeden Başkan Kılınç;”Anamur, Aydıncık ve Bozyazı ilçelerinin katı atık ve Anamur içme suyu projesiyle ilgili İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük ile görüşme yaptık. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, desteğiyle Anamur’u kaliteli, temiz içme suyuna kavuşturacağız. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap  Seçer’e destekleri    için teşekkür  ederim.” Dedi.
CHP’li Belediye Meclis Üyeleri: hizmetin siyaseti olmaz
Belediye  Başkanı Hidayet Kılınç’ın  ardından söz alan  CHP’li  Belediye Meclis  Üyesi Ali Kubilay  Erdal  da; hizmetin  siyasetinin omyacağını  belirterek,” Anamur’un en önemli sorunu olan içme su sorununu Belediye  Başkanımız  Sayın  Vahap Seçer ile  Anamur  Belediye Başkanımız Sayın Hidayet Kılınç’ın  güç birliği  yaparak  çözecek olması bizleri de  memnun etti.Bu da  hizmetin siyaseti  olmadığını  anlamına geliyor.” Diye konuştu. İYİ Parti Meclis Üyesi Ahmet Türkay’ın Kaş Yayla yolu üzerindeki vahşi depolamada ne gibi bir önlem alınacağı sorusu üzerine söz alan Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erdal Karan, Mersin Büyükşehir Belediyesi  tarafından vahşi depolama  yapılan alanın ıslah  edilerek, çevreye  zararsız hale  getirileceğini  söyledi.