GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-11-2019 09:13   Güncelleme : 27-11-2019 09:29

Kıbrıs Türk Ticaret Odası 61.Yılını kutladı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO),61. kuruluş yıl dönümüne Mersin ve Anamur’dan da katılım oldu.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası 61.Yılını kutladı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO),61. kuruluş yıldönümüne Mersin ve Anamur’dan da katılım oldu. Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, çok sayıda bakan, ekonomik örgüt başkanları ve çok sayıda iş insanının yanısıra, baloya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye – KKTC Ticaret Odası Forumu Eş Başkanı M. Cihat Lokmanoğlu, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hamit İzol ile Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve KKTC Ticaret Odası Forumu 2.Başkanı Ferudun Torunoğlu da katıldı. 
Torunoğlu, Anamur 6.Tarım ve Gıda Fuarının açılış törenine katılan Başbakan Ersin Tatar ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası  (KTTO)  Başkanı Turgay Deniz’e teşekkür plaketi takdim ederek,”Tarım ve Gıda Fuarımıza katılarak bizleri onurlandırdığınız. Ziyaretlerinizin sürekliliğini zatıâlilerinizden talep ediyorum” dedi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkıyla her zaman bir bütün olunduğunu belirten Torunoğlu, Anamur’un en yakın komşu olarak iş insanları ile kurulacak diyaloga her zaman hazır olduklarını söyledi.
Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın 61.yıl dönümünü tebrik eden ANTSO Başkanı Ferudun Torunoğlu,”  Umarım, Kıbrıs ile ticari ilişkilerimiz gelişir ve güçlenir. Kıbrıs Türk Ticaret Odasının 62. yılını Anamur’lu iş insanlarıyla birlikte kutlarız” dedi. 
Kaynak: Yeni Anamur