GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-09-2022 15:46

Keşan'da İtfaiye Teşkilatı’nın 308. kuruluş yıl dönümü kutlandı

Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün organizasyonunda, İtfaiye Teşkilatı’nın 308. kuruluş yıl dönümü nedeniyle 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası kapsamında 28 Eylül Çarşamba günü tören düzenlendi.

Keşan'da İtfaiye Teşkilatı’nın 308. kuruluş yıl dönümü kutlandı

Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün organizasyonunda, İtfaiye Teşkilatı’nın 308. kuruluş yıl dönümü nedeniyle 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası kapsamında 28 Eylül Çarşamba günü tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen tören, Keşan Belediyesi Personeli Seda Havale sunumunda gerçekleştirildi.

Törende ilk olarak Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürü Gökhan Yılmaz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu ve ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

İtfaiye personellerinin birer kahraman olduğunu ifade eden Yılmaz, “Keşan belediyesi itfaiye müdürlüğü olarak ilçemizde meydana gelmesi muhtemel olan tüm yangın, doğal afet ve kazalara karşı; personel yapımız, kullandığımız araç ve teçhizatlar çağın gerektirdiği bilgi ve donanıma uygun olarak bulundurulmaktadır. 300 yılı aşkın bir süredir var olan itfaiye teşkilatında görevi başında şehit olan tüm kahraman itfaiye personelini rahmet ve minnetle anıyor, bu kutsal görevi icra ederek emekli olmuş itfaiye personeline şükranlarımı sunuyorum. Başta Keşan Belediyemizin itfaiye mensupları olmak üzere bu hayati sorumluluğu yüksek görevi üstlenen tüm itfaiye personeline görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum. İtfaiye haftası kutlu olsun.” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise itfaiye teşkilatının 308. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir arada olduklarını belirterek, “İtfaiyecilerimiz halkımızın canı ve malı için üstün gayret gösteriyorlar. Sabır, donanım, eğitim isteyen en zor mesleklerden biri itfaiyecilik. İtfaiye teşkilatımız sadece yangınlarda değil tüm doğal afetlerde hayati bir vazifeyi yerine getiriyor. 24 metre merdivenli itfaiyemiz çok yakın zamanda araç filomuza dahil olacak. Yine İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun destekleriyle Keşan’ımıza doğal afet merkezi kazandırıyoruz. KEDAK, Turkuaz, AFAD ve Keşan Belediye İtfaiye Müdürlüğümüzün bir arada olacağı doğal afet merkezimiz olacak. Binamızı yapıyor ve teşkilatlarımızı oluşturuyoruz. Derneklerimizle de iş birliği yaparak önemli bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. 1-7 Mart Deprem Haftası’nda açılışını yapmak için çaba sarf ediyoruz. İtfaiyemiz sizin için her yerde. İtfaiyeci arkadaşlarıma hemşehrilerim adına gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Geçmişte görev yapan büyüklerimize de sağlıklı günler diliyoruz. Canla başla mücadele vermiş, bu kutsal meslek uğruna şehit düşmüş tüm itfaiyecilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Allah tüm itfaiyecilerimize kolaylıklar versin, kazasız belasız bu hizmetleri sürdürmeyi nasip etsin. Tüm itfaiyecilerimizin haftasını kutluyorum.”

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi