GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2022 11:17

Kayseri'de düzenlenen Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası sona erdi

17-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nde düzenlenen Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Kayseri'de düzenlenen Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası sona erdi

17-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nde düzenlenen Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası sona erdi. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi'nde yapılan Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası final müsabakalarında 11 ilden katılan 77 sporcu dört farklı kategori ve iki farklı parkurda kıyasıya mücadele etti.

Yetişkin, genç, yıldız ve minik olmak üzere dört kategoride yarışma yapıldığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 11 ilden gelen 77 sporcunun kıyasıya mücadele ettiklerini söyledi. Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, "Şehrimize kazandırdığımız Olimpik Okçuluk merkezi haline gelmiş olan Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisimizde Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Atlı Okçuluk Müsabakalarını gerçekleştiriyoruz. Özellikle burada yetişkin, genç, yıldız ve minik olmak üzere dört kategoride yarışma yapılıyor. 9, 10, 11 Eylül tarihlerinde Afyon’da yapılan yarı final müsabakalarında başarı gösteren, 11 ilden gelen 77 sporcu şuanda aramızda ve bu parkurda yarışlarını sürdürdüler, şampiyonları kutluyorum” diye konuştu.

Kayseri’nin ticaret ve sanayinin merkezi olarak bilindiğini ama burayı turizmin değişik dallarında çeşitlendirmek suretiyle, yine sporun da merkezi haline getirme yönündeki gayretlerini sürdürdüklerini kaydeden Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Bu projemiz ile Geleneksel Sporlar, Binicilik, Okçuluk Tesisimizde ata sporlarımız arasında yer alan atlı cirit, atlı okçuluk, gökbörü, aba güreşi, aşık oyunları, kuşak güreşi, mangala, şalvar güreşi, yağlı güreş, yaya okçuluğu yanında olimpik okçuluk, güreş, fitness sporları da yer almaktadır. Türkiye’de sayılı tesislerden olan bu tesisimizin öncü, önder, örnek projelerimizle Kayseri’yi sporun merkezi haline getirecek yaklaşım sergilediğini de paylaşmak istiyorum. Tesislerimizde böyle anlamlı ve önemli bir şampiyonanın yapılıyor olması bizleri keyiflendirmekte, sevindirmekte.”

Yarışma sonunda derece elde eden sporculara madalyaları takdim edildi.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi