GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-12-2020 15:09

Kaymakamlıktan  Sokak Hayvanlarına Yardım Eli

Mithat Ünal-Anamur Kaymakamlığı, sokak hayvanlarına yardım elini uzatıyor. Anamur Kaymakamlığı tarafından sokak hayvanlarının aç kalmaması için mama temin edilerek Anamur Kaymakamı Sayın Mehmet Nuri Başaran tarafından Anamur Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Zeynep Menekşe’ye bu mamalar teslim edildi.

Kaymakamlıktan  Sokak Hayvanlarına Yardım Eli

Mithat Ünal-Anamur Kaymakamlığı, sokak hayvanlarına yardım elini uzatıyor. Koronavirüs salgını sadece insanları değil sokakta yaşayan hayvanları da olumsuz etkilediği ifade edilirken, Sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla gündelik yaşamın olağan koşullarının değişmesi neticesinde lokantaların paket servis şeklinde hizmet vermeye başlaması sonucu sokakta yaşayan lokanta  artık yiyeceklerinden beslenen hayvanların yiyecek bulmada zorluk yaşamakta olduklarından;
Anamur Kaymakamlığı tarafından sokak hayvanlarının aç kalmaması için mama temin edilerek Anamur Kaymakamı Sayın Mehmet Nuri Başaran tarafından Anamur Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Zeynep Menekşe’ye bu mamalar teslim edildi. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Kaymakam Mehmet Nuri Başaran; "Sokak hayvanlarının aç kalmasını kendisine tasa edinen bir medeniyetin evlatları olarak herzaman sokak hayvanlarını görüp gözetiyoruz. Dezavantajlı hayvan kesimlerini desteklemek erdemli olmanın bir gereğidir. Biz de bu gereği layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz." dedi.