GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-01-2021 17:12   Güncelleme : 28-01-2021 17:35

Kaymakam Memük Vekaleten Göreve Başladı

Mithat Ünal-Anamur Kaymakamı M. Nuri Başaran'ın, Mersin Valiliği Hukuk Müşavirliğine tayin edilmesinin ardından yerine getirilen İzmir Vali Yardımcılarından Aydın Memük göreve başladı. Bugün makamına geçen Memük, tebrikleri kabul etti. Göreve başlamasının ardından Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mithat Ünal’ı da kabul eden Kaymakam Memük, yaklaşık yarım saat boyunca Ünal ile sohbet etti.

Kaymakam Memük Vekaleten Göreve Başladı

Mithat Ünal-Anamur Kaymakamı M. Nuri Başaran, Mersin Valiliği Hukuk Müşavirliğine tayin edilmesinin ardından yerine getirilen İzmir Vali Yardımcılarından Aydın Memük vekaleten göreve başladı. Bugün makamına geçen Memük, tebrikleri kabul etti. Göreve başlamasının ardından Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mithat Ünal’ı da kabul eden Kaymakam Memük, yaklaşık yarım saat boyunca Ünal ile sohbet etti.
Antalya başta olmak üzere Batı Akdeniz’de etkisini sürdüren aşırı rüzgar nedeni ile karayolunu tercih ettiğini söyleyen Memük, daha  önce 3 ay boyunca  Aydıncık’ta kaymakamlık yaptığını ve bu nedenle bölgeye hakim olduğunu söyledi. “Kapım ve telefonum herkese açıktır.” Diyerek samimi ve sıcak bir mesaj veren Kaymakam Aydın Memük; “Anamur da bildiğim ve daha önce vatandaşlarımızla diyalog kurduğum şirin bir ilçemiz. Komşu ilçelerimiz Bozyazı ve Aydıncık ile birlikte, Tarım ve turizm başta olmak üzere yatırımlara açık. Bu nedenle enerjimizi sinerjiye çevirerek ilçemiz başta olmak üzere bölgemize güzel hizmetlerimiz olacağına inanıyorum. Ayrıca Anamur halkının eğitim ve kültür düzeyi bir hayli yüksek. Bu durum, hem ilçemiz, hem de bölgemiz için iyi bir avantaj. Allah’ın izni ile bu artılarımızı halkımızla beraber iyi bir hizmet olarak tekrar halkımıza döndüreceğiz.” Dedi.
Kaymakam Aydın Memük, Kaymakamlık sitesinde  yayınladığı mesajında ise, şu ifadelere yer verdi: " Ülkemizin en güzel ilçelerinden biri olan Anamur ilçesinde göreve başlarken, sizlere hizmet etmenin onur ve mutluluğu içerisinde tüm Anamurlu vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.Burada, kaymakamlık görevini yaptığımız sürece; “İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” düsturu ile insan odaklı bir anlayışa sahip olacağız. İlçemizin yatırım, projelerini ortak akıl çerçevesinde ve birlik, beraberlik içerisinde yürüteceğiz.
Bu görevi yürütürken, kamu kurum ve kuruluşlarımızla, yerel yöneticilerimizle,  sivil toplum kuruluşlarımızla bir ekip ruhu içerisinde karşılıklı işbirliği ve koordinasyon anlayışıyla, ilçemizin refah seviyesinin yükseltilmesi ve daha yaşanılır bir Anamur için yapılacak çalışmalar önceliğimiz olacağını belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle bugüne kadar ilçemize hizmet eden, görevli veya gönüllü herkese teşekkür eder, Anamurlu hemşerilerime sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler
dilerim."  dedi.              
Aydın Memük kimdir?
Aydın MEMÜK, 18.09.1969 yılında Amasya’da doğdu. Amasya ili Taşova İlçesi Özbaraklı beldesi nüfusuna kayıtlıdır. İlk ve orta öğrenimini Amasya'da tamamladıktan sonra 1987 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1991 yılında bitirdi. 20.07.1992 ile 16.11.1992 yılları arasında Sayıştay Başkanlığı Denetçi Yardımcısı olarak 5 ay çalıştıktan sonra 17.11. 1992 yılında Sinop Kaymakam adayı olarak İçişleri Bakanlığına geçiş yaptı. 8 ay İngiltere'nin Southampton ve Bournemouth şehirlerinde yurt dışı stajı yaptı. 1994-1995 yılları arasında Afyon Başmakçı ve Evciler İlçeleri Kaymakam vekilliği görevlerinde bulunduktan sonra asaleten kaymakam oldu. 1996-1998 yılları arasında Tokat- Yeşilyurt, 1998-2000 yılları arasında Artvin-Yusufeli Kaymakamlıkları yaptı. 2000-2003 yılları arasında Tunceli Vali Yardımcılığı, 2003-2006 yılları arasında Trabzon-Yomra Kaymakamlığı ve 2006-2007 yılları arasında Mersin-Aydıncık Kaymakamlığı, 2007-2011 yılları arası Zonguldak-Alaplı Kaymakamlığı ve 2011-2016 yılları itibaren İlimiz Torbalı Kaymakamlığı  yaptı. Evli, iki oğlu vardır. İngilizce ve ileri derecede bilgisayar bilmektedir. İnsan Hakları, Kolluk Denetiminin ve Gözetim Kapasitesinin Arttırılması, Topyekün Sivil Savunma Hizmetleri, Kamu Yönetiminin Yeniden Yapılandırılması, İmar Mevzuatı, Bilgisayar İşletimi, Afet Yönetimi, İngilizce Dil Kursu sertifikaları vardır. 2007 yılı Kasım  ayında 1. Sınıf mülki İdare Amiri olan Aydın MEMÜK, 30.11.2016 tarih ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile 20.12.2016 tarihinden itibaren yürüttüğü  İzmir Vali Yardımcılığından ayrılarak bugün itibarı ile Anamur Kaymakamı olarak görevine başladı. Anamur Ekspres Gazetesi olarak Kaymakam Aydın Memük'e hoşgeldin der, görevlerinde başarılarının devam etmesini dileriz.