SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-03-2020 17:03   Güncelleme : 17-03-2020 18:35

​​​​​​​Kaymakam Gültekin’den Hayati Corona Uyarısı

Mithat Ünal-Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin Dünya’yı tehtid eden Corona virüsüne karşı ülke genelinde alınan tedbirlere paralel olarak Anamurda uygulanan tedbirler ilgili önemli açıklamalarda bulundu, Gültekin basın kuruluşlarına gönderdiği yazıyı, Kaymakamlık resmi sitesinde de yayımladı. 

​​​​​​​Kaymakam Gültekin’den Hayati Corona Uyarısı

Mithat Ünal-Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin Dünya’yı tehtid eden Corona virüsüne karşı ülke genelinde alınan tedbirlere paralel olarak Anamurda uygulanan tedbirler ilgili önemli açıklamalarda bulundu, Gültekin basın kuruluşlarına gönderdiği yazıyı, Kaymakamlık resmi sitesinde de yayımladı.  Herkesin yapılan  uyarılara ve alınan önlemlere harfiyen uymasının hayati önem taşıdığına dikkat çeken  Gültekin’in açıklaması aynen şöyle; “Ülke genelinde, Tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak. Anamur’da ilçemizde de buna paralel olarak bütün iş yerlerinin faaliyetleri gece 24:00 ‘dan itibaren durduruldu.
Kalabalık Ortamlardan Uzak Durun
Bizim Anamur kaymakamlığı olarak Anamurlulardan sizin vasıtanızla isteğimiz bu tür düzenlemelere hassasiyetli olmaları mümkün olduğunca kalabalık ve bir arada olmadan kaçınarak evlerinde daha steril ortamlarda kalmaları ve herhangi bir rahatsızlık hissettiklerinde sağlık kuruluşlarımızdan ki ilçe olarak da yeterli donanıma sahibiz müracaat etmeliler. Anamur’da tüm bu düzenlemeleri ve tedbirleri bu virüsün ilçemizde görülmemesi ve görülürse de ilerde en hafif bir şekilde atlatılmasını da sağlanması bugün itibarıyla tüm Anamurlularla da gönül rahatlığıyla şunu paylaşabilirim, ilçemizde korona virüslü bir hastalık bulunmamakta öyle bir tespitimiz sağlık kuruluşlarımızca yapılmamıştır. Bu tedbirlere titizlikle uyduğumuzda da böyle bir hastalıkla karşı karşıya kalmayacağımızı düşünüyorum.” Dedi.
Dezenfekte Çalışmaları Aralıksız sürüyo
“Biz kamu kuruluşları olarak kamu kuruluşlarının bu hastalıkla karşılaşmaması için elimizden geleni yapıyoruz.” Diyen Anamur Kaymakamı Gültekin, Tüm kurumlarımız düzenli olarak ilaçlanıyor. Okullarımızın tamamı tatil ama biz gerekli ilaçlamaları yürütüyoruz bu konuda belediyelerimizde gerekli iş birliğini yapıyor onlardan da destek alıyoruz. Ticaret odamız, meslek odaları gerekli bu konudaki önlemlerini alıyorlar. Hükümet Konağı’nda da, Adliye binamızda da, cezaevlerinde gerekli bütün kamu kurulu verilen her yerde gerekli tedbirleri aldırtıyoruz. Anamurlular rahat olsunlar, gönül rahatlığıyla günlük yaşantılarına devam edecekler. Ama bu duyuruları takip edecekler ve bizim dışımızdaki yapılan açıklamalara itibar etmemelerini özellikle rica ediyorum. Biz gerekli duyuruları zamanında yeterli bir şekilde ulaştıracağız. Kurallara uymalarını rica ediyorum. Titizlikle bu açıklamaları takip edip bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Anamur’lu vatandaşlarımızın kurallara uyarak bize yardımcı olacağına eminim.”