GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-07-2020 12:32   Güncelleme : 28-07-2020 12:45

Kaymakam Gültekin, Gitmeden Önce, Anamur İçin Düşüncelerini Basınla Paylaştı

Mithat Ünal-Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, kendi isteği üzerine tayininin Kocaeli Vali Yardımcılığı’na tayinin ardından basınla bir araya gelerek hem vedalaştı, hem de Anamurda kalsaydı hayata geçireceği projeler ve düşüncelerini paylaştı.

Kaymakam Gültekin, Gitmeden Önce, Anamur İçin Düşüncelerini Basınla Paylaştı

Mithat Ünal-Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, eş durumundan dolayı, kendi isteği üzerine tayininin Kocaeli Vali Yardımcılığı’na tayinin ardından basınla bir araya gelerek hem vedalaştı, hem de Anamurda kalsaydı hayata geçireceği projeler ve düşüncelerini paylaştı. Toplantı bir ara, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zümrüt Cömertler’in doğum günü pastası ile kesilse de Cömertler’in mumları söndürmesi sonrası pasta servisi ile devam etti. Anamur’un gelişmesi için Antalya Mersin Duble yolu, tarımsal sulama sistemi, Organize Sanayi Bölgesi, İskele’nin yol bağlantıları,  Anamur Ermenek yolunun yapılması ve sosyal yaşam ortamlarının oluşturulmasının olmazsa olmaz olduğunu söyledi. Anamur da kalsaydı,  içerisin de bu bölgede yetişen bitkilerin yetiştirildiği, bisiklet yollarının olduğu, ortak kullanım alanlarının olduğu bir de millet bahçesi oluşturmak olduğunu kaydeden Kaymakam İsmail Gültekin; “Anamurda 10 ay gibi kısa bir süre kalmış olsam da gerek Belediyemiz, gerek sivil toplum temsilcilerimiz, gerek siyasi partilerimizle dayanışma içerisinde güzel bir çalışma sergiledik.  Bir kere bütün Dünya’nın alışık olmadığı bir pandemi dönemini Anamurda hep birlikte çok güzel yönettik.  Bu yöresel ve merkezi yönetimin güçlü dayanışması ile oldu.” dedi. Bozyazı’nın da Anamur ile çok güzel ilişkileri olduğunu kaydeden Kaymakam İsmail Gültekin, Anamurdan ayrıldıktan sonra önce anne-babasını ziyaret ederek onların hayır duasını almak istediğini sonra da Bayramın ardından  12 Ağustos’ta görevinin başında olacağını söyledi.  Anamur Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zümrüt Cömertler, gazeteciler adına Kaymakam İsmail Gültekin’e bir kalem hediye etti. Gültekin, gazetecilerle bir araya gelmesinin ardından hatıra fotoğrafı çektirerek Anamur’dan ayrıldı.
 

KAYMAKAM iSMAİL GÜLTEKİN'İN ANAMUR'A VEDA MESAJI

11.09.2019 tarihinde göreve başladığım bu güzel ilçeden Kocaeli Vali Yardımcılığına atanmam dolasıyla ayrılıyorum.  Görev yaptığım süre boyunca tüm Anamurluların katkı ve ilgisini gördüm .Anamurda kamu hizmetlerinin ve yatırımlarının takibi yürütülmesi ve her konuda daha yaşanabilir bir bölge olması hedefine katkı sağlamaya çalıştım.  İl merkezine en uzak İlçe olması ve kendine has özellikleriyle Anamur hayatımda farklı bir yer tutacak.Bu güzel İlçeyi her zaman güzel insanları ve eşsiz doğasıyla hatırlayacağım.
Şimdi ayrılık zamanı birlikte mesai yaptığımız Sayın Belediye Başkanımıza ve ekibine ,Sivil  toplum örgütlerine,meslek örgütlerimize,birim amirlerimize,özveri ve sorumluluk bilinciyle görevlerini sürdüren çalışma arkadaşlarıma,muhtarlarımıza ve Kıymetli Anamurlu Hemşerilerimize teşekkür ediyorum .
 Hoşçakalın.

İsmail GÜLTEKİN
ANAMUR KAYMAKAMI