GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 20:45   Güncelleme : 13-11-2021 01:07

Kaymakam Bozdemir O Hareketi Öyle Bir Anlattı ki

Mithat ÜNAL-"Bi Hareketine Bakar Hayat" Temalı Emniyet Kemeri uygulaması tüm Türkiye de olduğu gibi Anamurda da yapıldı. Protokol ile birlikte sürücülere broşürler dağıtan Kaymakam Bilal Bozdemir,  Annesinin yanında oturan küçük kıza, ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ temasını işlerken, emniyet kemerinin nasıl takılacağını hareketi ile gösterdi.  Kaymakam’ın o hareketi katılımcılarla birlikte, sürücülerinde takdirini topladı.

Kaymakam Bozdemir O Hareketi Öyle Bir Anlattı ki

Mithat ÜNAL-"Bi Hareketine Bakar Hayat" Temalı Emniyet Kemeri uygulaması tüm Türkiye de olduğu gibi Anamurda da yapıldı. Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılan "Bi Hareketine Bakar Hayat" ana temalı emniyet kemeri uygulama programına, Kaymakam Bilal Bozdemir ile birlikte, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul, Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zümrüt Cömertler, Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, İlçe Milli Eğitim Müdür İlyas Mercan, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı. Anamur Ortaokulu önünde yapıldı. Sürücülere emniyet kemerinin önemi bir kez daha vurgulandı. İlçemizde Anamur Orta Okulu önünde düzenlenen etkinliğe Etkinlik kapsamında yayalara ve sürücülere “Bi Hareketine Bakar Hayat"  temalı broşürler dağıtıldı. Protokol ile birlikte sürücülere broşürler dağıtan Kaymakam Bilal Bozdemir,  Annesinin yanında oturan küçük kıza, ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ temasını işlerken, emniyet kemerinin nasıl takılacağını hareketi ile gösterdi.  Kaymakam’ın o hareketi katılımcılarla birlikte, sürücülerinde takdirini topladı.
Uygulama hakkında bilgi veren Kaymakam Bozdemir; “İçişleri Bakanlığımızın geliştirdiği, emniyet kemerinin önemini vurgulayan ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ isimli uygulamamızı tüm Türkiye de olduğu gibi, Anamurda da gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımıza el broşürlerimizi dağıttık, onlara birer maske hediye ettik. Emniyet Kemerini arabaya bindikleri anda her zaman takmalarını istiyoruz. Sloganın amacı da, emniyet kemerini takarken bir hareketle kendimizi güvence altına alıyoruz. Bir hareketine bakar hayat sloganı ile tüm sürücülerimizin, vatandaşlarımızın emniyet kemerini bağlamalarını istiyoruz.” Dedi.   Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede de vatandaşlarımızın ne kadar trafik kurallarına uyarsa öncelikle sağlıkları için, kendileri için, çocukları için, gelecekleri için takmaları gerekiyor. Dolaylı olarak da adliye ile karşılaşmamaları içinde  emniyet kemerlerini takmalarını, İçişleri Bakanlığımızın uyguladığı bu kampanyaya katkıda bulunmalarını temenni ediyoruz.” Dedi. Anamur Emniyet Müdürü Müdürü Ömer Engin Genç, içişleri bakanlığının kampanyası kapsamında bu uygulama ile vatandaşlarımızın bilgilendirildiğini söyledi. Sürücülerde uygulamaya destek verdi. Uygulamanın kendilerini hayatta tutma anlamında büyük önem arz ettiğini kaydeden sürüdüler, emniyet kemerinin önemini sadece sürücülerin değil, herkesin bilmesi gerektiğini ifade ettiler.