GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 08:59   Güncelleme : 28-10-2022 09:34

Kaymakam Bozdemir, Cumhuriyetimizin Kuruluşunu Mesajla Kutladı

Mithat ÜNAL-Anamur Kaymakamı Bozdemir; Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. yıl dönümü nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı. Bozdemir mesajında; “Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99. yıl dönümünü büyük bir gururla, heyecanla ve coşkuyla kutlamanın mutluluğu içindeyiz." dedi.

Kaymakam Bozdemir, Cumhuriyetimizin Kuruluşunu Mesajla Kutladı

Mithat ÜNAL-Anamur Kaymakamı Bozdemir; Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. yıldönümü nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı. Bozdemir mesajında; “Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99. yıl dönümünü büyük bir gururla, heyecanla ve coşkuyla kutlamanın mutluluğu içindeyiz." dedi.
Kurtuluş Savaşı sonucunda 29 Ekim 1923 günü ilan edilen Cumhuriyetimizi, her zaman koruduk ve sonsuza kadar korumaya devam edeceğimize dikkat çeken Bozdemir mesajının devamında; "Cumhuriyetimize birlik ve beraberlik içinde, asırlardır sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için kararlılık ve azimle çalışmak en önemli görevimizdir. Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için canlarını feda eden şehitlerimizi asla unutmayacağız.
Cumhuriyet, geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan, gurur verici atılımların ve başarıların sağlanması ve her türlü zorlu engelin aşılması mücadelesinde bizlere güç veren bir değerdir. Cumhuriyetin kuruluşunun yıl dönümünü yaşadığımız bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin tabiat ve adetlerine en uygun olan idare” diyerek bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetin müdafaası ve muhafazası her şeyden önce gelmektedir. Cumhuriyet, milletimizin birlik ve bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz verilmeyeceğinin en açık ifadesidir.
Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlayarak, sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum” dedi.

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi