GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 06:49   Güncelleme : 10-11-2021 07:00

Kaymakam Bilal Bozemir'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Kaymakam Bilal Bozdemir'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Kaymakam Bilal Bozemir'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 83. Yıldönümü nedeni ile bir anma mesajı yayınladı  Bozdemir mesajında şu ifadelere yer verdi; "Cumhuriyetimizin kurucusu,  bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yılını saygı ve özlemle anıyoruz. 
Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk; övgüye değer birçok meziyeti şahsında toplamış büyük bir devlet adamıdır. Sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir.
Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık ömrün sona erdiği 10 Kasım’ı matem günü olmaktan ziyade Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ediyoruz. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk;    “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir.” diyerek duygularını, fikirlerini anlamanın önemini vurgulamıştır. 
Bu vesileyle İstiklal Savaşı’mızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Millî Mücadele’mizin tüm kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi  rahmetle minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."