GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-04-2021 11:35   Güncelleme : 10-04-2021 11:38

Kaymakam Aydın Mermük’ten Polis günü Mesajı

Haber Merkezi-Anamur Kaymakamı Aydın Memük, “10 Nisan Polis Teşkilatının Kuruluş Günü ” nedeni ile b ir mesaj yayınladı. Memük mesajında; “Emniyet teşkilatımız kurulduğu günden bu yana; görevlerini kanun ve nizamlara bağlı olarak yerine getirmektedir...."dedi.

Kaymakam Aydın Mermük’ten Polis günü Mesajı

Haber Merkezi-Anamur Kaymakamı Aydın Memük, “10 Nisan Polis Teşkilatının Kuruluş Günü ” nedeni ile b ir mesaj yayınladı. Memük mesajında; “Emniyet teşkilatımız kurulduğu günden bu yana; görevlerini kanun ve nizamlara bağlı olarak yerine getirmektedir. Kamu güvenliğini ve düzenini; vatandaşlarımızın can, mal ve emniyetinin korunmasını, yurtta kanun hâkimiyetini, devletin otoritesini, emniyet ve huzur ortamının tesisini sağlama gibi, çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiş olarak, ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da saygın bir yere sahip olmanın haklı gururunu taşımaktadır.
 Köklü bir geçmişe sahip olan Emniyet Teşkilâtımız, büyük birikimi ve tecrübesiyle çağın yeniliklerini ve   demokratik değerleri benimseyerek üstlendiği bu zor ve meşakkatli görevi başarıyla sürdürmekte ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının kendilerine verdiği yetki çerçevesinde; kamu düzeni ve güvenliğini koruyan, yasaların adil ve eşit bir şekilde uygulanmasını sağlayan nitelikli bir kuvvettir.
Bu duygu ve düşüncelerle; huzurun bekçileri ve teminatı olan Emniyet Teşkilatımızın 176. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, görevlerini kahramanca yerine getirirken hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, görevi başındaki tüm teşkilat mensuplarımıza aileleriyle birlikte sağlık, huzur ve başarı dileklerimle sevgilerimi sunuyorum.” Dedi.