GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-05-2021 11:29   Güncelleme : 08-05-2021 12:00

KAYBOLAN KUŞUNU BULANA 100 TL ÖDÜL VERECEK

Mardinli Rümeysa Feyza Dilekoğlu (13), kafesten çıkardıktan sonra uçup giden ve beş gündür kayıp olan “Fındık” adlı muhabbet kuşunu arıyor. Sokaklara küçük ilanlar da asarak çevreden yardım isteyen Rümeysa, Fındık’ı bulana 100 TL ödül vereceğini açıkladı. Vali Mahmut Demirtaş ise minik Feyza'ya yeni bir muhabbet kuşu hediye etti. .

KAYBOLAN KUŞUNU BULANA 100 TL ÖDÜL VERECEK

MURAT AKGÜL

Mardinli Rümeysa Feyza Dilekoğlu (13), kafesten çıkardıktan sonra uçup giden ve beş gündür kayıp olan “Fındık” adlı muhabbet kuşunu arıyor. Sokaklara küçük ilanlar da asarak çevreden yardım isteyen Rümeysa, Fındık’ı bulana 100 TL ödül vereceğini açıkladı. Vali Mahmut Demirtaş ise minik Feyza'ya yeni bir muhabbet kuşu hediye etti.

Muhabbet kuşunun, 3 Mayıs'ta balkondayken kafesten çıkardığı sırada uçup evden uzaklaştığını ve bir daha da geri dönmediğini söyleyen Rümeysa, şunları anlattı:

“ARAMIZDA ÜÇ YILLIK BİR DUYGUSAL BAĞ VAR”

“Evimizin karşısında bulunan parktaki ağaçların üstünde kuşlar ötüyordu. Benim kuşum da oraya uçup aralarına karıştı. Ağaç çok yüksek olduğu için, oradan alamadık. Şimdiye dek kuşu görenler oldu, ama kimse yakalamayı başaramadı. Üç yıldır bakıyorum. Aramızda üç yıllık bir duygusal bağ var. Ben sadece Fındık'ıma kavuşmak istiyorum."

VALİ DEMİRTAŞ, RÜMEYSA'YI ZİYARET EDEREK KUŞ HEDİYE ETTİ

Rümeysa'nın uçup giden kuşu için ilan verdiğini öğrenen Vali ve Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş, baba Mevlüt Dilekoğlu ile iletişime geçti. Dün akşam Dilekoğlu ailesini evinde ziyaret eden Vali Demirtaş, beraberinde getirdiği bir muhabbet kuşunu Rümeysa'ya hediye etti. Vali Demirtaş, yaptığı ziyareti sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

"Küçük hemşehrimiz kaybolan muhabbet kuşunu duvar ilanı ile aramış. Her ne kadar kaybolan kuşunu bulmayı arzu etmiş olsak da bulamayıp kendisine yeni bir dost hediye ettik. Çocuklarımızın sevgi ve merhameti ile dünya daha güzel olacak.”