GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-09-2019 19:52   Güncelleme : 17-09-2019 19:55

Kasapoğlu; ‘Ağaçları Biz Budamadık’

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde geçtiğimiz günlerde Fatih Mahallesi Toros sitesi önünde yaşanan kızılçam ağaçlarının kesilmesine yönelik tepkinin bir benzeri de Anamur Belediyesi ön ündeki Halide Edip Adıvar Caddesinde  yaşandı. Cadde üzerindeki ağaçların  dallarının aşırı bir şekilde budandığını gören vatandaşlar, önce ağaçların dükkanının önünü kapattığı için kestirdiğini düşünerek bir esnafa tepki gösterdiler.  Sonra da ağaçların bu halini göstererek kimin kestiğinin bulunmasını istediler.  Olayın Anamur Belediyesi’ne kadar sıçraması üzerine  Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Batum’u yanına alarak olay yerine giden Başkan Yardımıcısı  Türkan Kasapoğlu, ağaçları kendilerinin kesmediğini belirten bir açıklama yaptı. Biz ağaçların kesilmesine karşıyız.”

Kasapoğlu; ‘Ağaçları Biz Budamadık’

 

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde geçtiğimiz günlerde Fatih Mahallesi Toros sitesi önünde yaşanan kızılçam ağaçlarının kesilmesine yönelik tepkinin bir benzeri de Anamur Belediyesi ön ündeki Halide Edip Adıvar Caddesinde  yaşandı. Cadde üzerindeki ağaçların  dallarının aşırı bir şekilde budandığını gören vatandaşlar, önce ağaçların dükkanının önünü kapattığı için kestirdiğini düşünerek bir esnafa tepki gösterdiler.  Sonra da ağaçların bu halini göstererek kimin kestiğinin bulunmasını istediler.  Olayın Anamur Belediyesi’ne kadar sıçraması üzerine  Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Batum’u yanına alarak olay yerine giden Başkan Yardımıcısı  Türkan Kasapoğlu, ağaçları kendilerinin kesmediğini belirten bir açıklama yaptı. Biz ağaçların kesilmesine karşıyız.” Diyen Kasapoğlu açıklamasında, şu ifadelere yer verdi. “Ağaçların bu şekilde kesilmiş olmasından Anamur Belediyesi olarak bizim, vatandaşlarımızın şikayeti üzerine haberimiz oldu. Belediyeye gelen vatandaşlar gölgesinden geçtiğimiz ağaçları niye kesiyorsunuz?’ diye şikayetçi oldular? Biz kesmediğimizi belirttik. Onun üzerine baktık belediyenin karşısında iki ağacın haddinden fazla budanmış olduğunu gördük. Bunun üzerine kimin yaptığını araştırdık fakat bizim ekiplerimiz den hiçbirisi yapmadı. Büyükşehir yaptığını söylediler. Tabii biz bilemeyiz. İş yeri sahibi mi yaptırdı yoksa büyükşehir mi yaptırdı onu bilemeyiz.” dedi. Olayın Anamur Belediyesi ile ilgisinin olmadığını kaydeden Kasapoğlu, “Kesinlikle bizimle alakası bile yok. Biz ağaç kesmeye karşıyız. Ağacı kesmek yerine budamayı, eğer budanması gerekmiyorsa,  bir yere nakledilmesi gerekiyorsa o derece zararlı bir ağaçsa kesinlikle naklediyoruz.  Ama asla ağaç kesmiyoruz. Ağacın kesilmesine de karşıyız. Anamur'un hertarafını ağaçlandırmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla bizim ağaç kesmek gibi bir şeyimiz asla olamaz.” Dedi.
Haddinden fazla budama yapılmış
 Ağacı belli metotlarla belli bir yere kadar budadıklarını kaydeden Anamur Belediye Başkan Yardımcısı  Türkan Kasapoğlu, “Biz daha fazla budama yapmayız. Çünkü bunun da belli bir mevsimi belli bir dozu vardır. Burada gerçekten haddinden fazla bir budama yapılmış. Yani kesinlikle bu budama işiyle kesinlikle alakamız yoktur. Vatandaşlarımız Şundan emin olsunlar ki Anamur Belediyesi olarak biz hiçbir ağacın Yok olmasına izin vermeyiz. Ağaç bir binaya ya da insanlara zarar verecek şekilde ise onu alır. Başka yere naklederiz ama asla zarar vermeyiz. Anamur'un her tarafına ağaçlandıracağız ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor. Ağaç kesmek gibi bir şeyimiz asla olamaz. “ dedi.