GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2022 11:41

Kartal'da ‘Avrupa Atık Azaltım Haftası’ etkinliği düzenlendi

Kartal Belediyesi ‘Avrupa Atık Azaltım Haftası’ kapsamında ilçede eğitim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik etkinlik düzenledi.

Kartal'da ‘Avrupa Atık Azaltım Haftası’ etkinliği düzenlendi

Kartal Belediyesi ‘Avrupa Atık Azaltım Haftası’ kapsamında ilçede eğitim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik etkinlik düzenledi. Gün boyu süren barkovizyon gösterimi ve tiyatro oyunu ile hem eğlenip hem öğrenen öğrenciler, yazar Ömür Kurt’un da katıldığı atölye çalışmalarında çevre temalı ürünler ortaya çıkardı.

Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı etkinlik Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi.

Programın açılışında konuşan Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen, “Bizler Kartal Belediyesi olarak bu konuda yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Bildiğiniz üzere okullarımızda eğitimlerimizi tamamlamaktayız. Fakat dönüşüm ilk önce evlerde, konutlarda ve iş yerlerinde gerçekleşiyor. Sizlerin bu durumu ebeveynlerinize anlatmanız gerektiği inancındayım. Bizler her ne kadar belediyeler ve yerel yönetimler olarak bu konunun üstüne ne kadar eğilsek de mühim olan sizlersiniz ve aileleriniz. Bu konuda siz öğrencilerimizden destek bekliyoruz. ” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından atık azaltımıyla ilgili bir barkovizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Programın bir diğer etkinliği öğretici tiyatro ‘Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak’ adlı oyun oldu. Oyunda izleyenlere geri dönüşüm malzemeleri, çevre kirliliğini önleme ve sıfır atık konularında bilgiler verildi.

Tiyatrodan sonra öğrenciler fuaye alanında kurulan masalara geçerek atölye çalışmalarına katıldı. Eğitmenler eşliğinde çalışmalar yapan çocuklar çevre temalı atölye çalışmaları, eski tişörtlerden çanta yapımı ve kuşlar için yemlik gibi ürünler ortaya çıkardı.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi