SİYASET
Giriş Tarihi : 03-02-2021 11:43   Güncelleme : 03-02-2021 11:49

Karış’tan Erdoğan’ın Anayasa Çıkışına Farklı Yorum

Haber Merkezi-Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa çıkışını değerlendirerek, “kendi çıkardıkları anayasanın battığını ilan ettiler” dedi.

Karış’tan Erdoğan’ın Anayasa Çıkışına Farklı Yorum

Haber Merkezi-Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa çıkışını değerlendirerek, “kendi çıkardıkları anayasanın battığını ilan ettiler” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin yeni bir anayasayı tartışmasının vaktinin geldiğini ifade eden Erdoğan, "Cumhur İttifakı'ndaki ortağımızla bu konuda bir anlayış birliğine varmamız halinde önümüzdeki dönemde yeni anayasa için harekete geçebiliriz" diye konuştu.
“Bu Sistem Dert Üstüne Dert Bindirmiştir”
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Erdoğan’ın bu sözlerini şöyle değerlendirdi: “Adı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, aslı Başkanlık Sistemi olan ve tek bir kişinin dudakları arasından çıkanın esas alındığı bu sistem, ilk günden buyana Türkiye’nin dertlerine derman olmamış, aksine dert üstüne dert bindirmiştir. Siyasetinden ekonomiye her alanda çözümsüzlük yaratmış, kutuplaşmayı daha da arttırmıştır. Sayın cumhurbaşkanı son çıkışıyla, yeni anayasayı gündeme getirmesiyle de bir nevi kendi çıkardıkları anayasanın battığını ve geçerliliğinin kalmadığını resmen ilan etmişlerdir”