GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2021 07:28   Güncelleme : 25-04-2021 08:06

KARAMOLLAOĞLU: TÜRKİYE'Yİ SOYKIRIMLA ANMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 Olayları'na ilişkin yaptığı açıklamada "soykırım" ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Karamollaoğlu, "Türkiye'yi soykırımla anmak kimsenin haddi değildir" dedi. .

KARAMOLLAOĞLU: TÜRKİYE'Yİ SOYKIRIMLA ANMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 Olayları'na ilişkin yaptığı açıklamada "soykırım" ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Karamollaoğlu, "Türkiye'yi soykırımla anmak kimsenin haddi değildir" dedi. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 1915 Olayları'nın yıl dönümünde ABD Başkanı Joe Biden’ın "soykırım" ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Karamollaoğlu ABD'yi, 1915 Olayları'nda gerçeği aramak adına uluslararası bir komisyon kurmaya davet etti ve "Hodri meydan" dedi. Karamollaoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"ABD, ELİNE BULAŞTIRDIĞI MİLYONLARCA MAZLUMUN KANI İLE TANINMAKTADIR"

"Bugün Türkiye'yi sözde ‘Ermeni Soykırımı’ ile itham eden Amerika'yı bütün dünya Vietnam'da, Afganistan'da ve Irak'ta eline bulaştırdığı milyonlarca mazlumun kanından tanımaktadır. Kendi tarihini Kızılderililere yaptığı soykırımla başlatan Amerika, ülkemizi ve tarihimizi masumlara kastetmekle ve sözde soykırımlarla itham edecek en son ülkedir. Bugün kim ne söylerse söylesin tarihe kulak verdiğimizde duyduğumuz; ülkemizin geçmişten bugüne kadar barışın, huzurun ve güvenin teminatı olduğudur. Bizim bayrağımız milletimize olduğu gibi aynı zamanda bütün mazlumlara ve masumlara da her zaman umut kaynağı olmuştur.

"TÜRKİYE'Yİ SOYKIRIMLA ANMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR"

Bu topraklarda farklı ırklar ve inançlar bin yıl barış içinde yaşamış, kimsenin canına ve malına halel gelmemiştir. Bu gerçek ortadayken I. Dünya Savaşı'nın zorlukları altında almış olduğumuz Tehcir Kararı'nı manipüle ederek Türkiye'yi soykırımla anmak kimsenin haddi değildir. Bugün olduğu gibi yarın da yaptığı zulümlerle anılacak olanların iftiralarına tarih asla itibar etmeyecektir. Eğer ABD'nin veya bir başkasının derdi hakikati aramaksa buyursun, gelsin; arşivlerimiz açık ve ortada! Uluslararası bir komisyon kurulsun, tarihçiler burada belgeleriyle gerçeği ortaya çıkarsın. Hodri meydan"