SİYASET
Giriş Tarihi : 29-05-2021 16:25   Güncelleme : 29-05-2021 16:33

KARAMOLLAOĞLU: ″FETİHTE GÖSTERİLEN AZMİ, KORUMAK VE GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN DE KULLANMALIYIZ″

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul'un fethinin yıl dönümünü saat 14.53’te kutladı. Karamollaoğlu, "İstanbul’un Fethi’nde gösterilen azmi, aklı ve gayreti İstanbul’u korumak ve güzelleştirmekte de kullanmalıyız" dedi. .

KARAMOLLAOĞLU: ″FETİHTE GÖSTERİLEN AZMİ, KORUMAK VE GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN DE KULLANMALIYIZ″

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul'un fethinin yıl dönümünü saat 14.53’te kutladı. Karamollaoğlu, "İstanbul’un Fethi’nde gösterilen azmi, aklı ve gayreti İstanbul’u korumak ve güzelleştirmekte de kullanmalıyız" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, İstanbul’un fethinin yıl dönümünü, sosyal medya mesajı ile kutladı.

Karamollaoğlu’nun sosyal medya paylaşımı şöyle:

"Akıl, gayret, kararlılık ve stratejiyi bir araya getirdiğimizde hak, batıl karşısında galip gelmiş ve tarih; dünyanın en kıymetli medeniyet mirasları arasında bulunan İstanbul’u milletimize sunmuştur. Bu kıymetli mirası aynı zamanda gelecekten alınan büyük bir emanet olarak gören ecdadımız, İstanbul’a hizmet ederken gösterdiği hassasiyeti asırlar boyunca korumuştur.

Bizler de bugün İstanbul’un Fethi’nden yeni zaferlere dair tarihi dersler alırken diğer taraftan kadim şehrimizi korumak ve güzelleştirmek adına geçmişe bakarak kültürel dersler de çıkarmalıyız. İstanbul’un Fethi’nde gösterilen azmi, aklı ve gayreti İstanbul’u korumak ve güzelleştirmekte de kullanmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tarihimizin en görkemli zaferleri arasında anılan İstanbul’un Fethi’nin 568. yıl dönümünü kutluyor; Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmet Han’ı ve fetih ordusunu rahmet ve minnetle anıyorum."