GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2023 16:10   Güncelleme : 18-03-2023 16:10

Kağıthane’de istişare toplantıları STK’lar ile devam etti

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in her yıl düzenlediği istişare toplantıları kapsamında sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelindi.

Kağıthane’de istişare toplantıları STK’lar ile devam etti

Başkan Öztekin; sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Talep ve önerilerin değerlendirildiği toplantıda ayrıca afetlere karşı yapılan hazırlık çalışmaları ve yaşanan deprem felaketi de güncel konular arasındaydı.

Yaşanan deprem felaketi sonrası başlatılan yardım kampanyasına verdikleri destekten ötürü sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür eden Başkan Öztekin, şunları kaydetti:

“Bu süreçte el ele vererek Türkiye’ye örnek olacak bir yardım seferberliğini birlikte üstlendik. Vatandaşlarımız ve STK’larımızın destekleriyle deprem bölgesine 82 tır yardım malzemesi ulaştırdık. Yanı sıra Kağıthane Belediyesi çalışanları ve meclis üyeleri olarak 10 milyon TL nakdi yardımda bulunduk. Şu an görevlendirdiğimiz bir grup ekibimiz deprem bölgesinin yeniden inşası için çalışmalarını sürdürüyor.”

Yaklaşık iki saat süren toplantıda sivil toplum kuruluşları temsilcileri Başkan Öztekin’e talep ve önerilerini ilettiler. Toplantı notları bir sonraki yılın yatırım planını oluşturmak üzere kayda geçti.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi