KADIN
Giriş Tarihi : 26-06-2019 17:55   Güncelleme : 26-06-2019 18:01

Kadınların Tercihi Burası oldu

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Operatör Doktor Yusuf Taner Kafadar'ın oluşturduğu doğumhane Anamurda kadınların önemli bir tercih yeri haline geldi. Bahçelievler Mahallesi'ndeki muayenehaneye olan ilgiyi önemsediğini kaydeden Kafadar, "4.5 yıl Anamur Devlet Hastanesi'nde görev yaptıktan sonra başka bir yere gitmek istemedik. Böyle bir muayenehane açarak Anamurda kalmaya kadar verdik. Bu kararı alırken eşim başta olmak üzere aile fertlerinin de büyük etkisi oldu.

Kadınların Tercihi Burası oldu

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Operatör Doktor Yusuf Taner Kafadar'ın hizmet verdiği muayenehane Anamur'da kadınların önemli bir tercih yeri haline geldi. Bahçelievler Mahallesi'ndeki muayenehaneye olan ilgiyi önemsediğini kaydeden Dr. Kafadar; "4.5 yıl Anamur Devlet Hastanesi'nde görev yaptıktan sonra başka bir yere gitmek istemedik. Böyle bir muayenehane açarak Anamur'da kalmaya kadar verdik. Bu kararı alırken eşim başta olmak üzere aile fertlerinin de büyük etkisi oldu. 
Belki bir kaç yıl sonra bir doğum merkezi veya tüp bebek merkezi açabilirim, Anamur bunu hak ediyor" dedi. Operatör Doktor  Yusuf Taner Kafadar, 17 Eylül 1982’de Mersin'de doğdu. İlkokulu Mersin Çankaya İlkokulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini İçel Anadolu Lisesinde tamamladı. 
2000 yılında liseden mezun olup, aynı yıl yapılan üniversite sınavıyla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 2006 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2006 yılının Kasım ayında Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak Mersin’in Gülnar ilçesinde pratisyen hekimliğe başladı. 2007 Eylül TUS sınavı ile kazandığı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’ndeki asistanlık görevine, 2008 Mart ayında başladı. Eylül 2012’de bu klinikteki eğitimini tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı oldu. 2012 Kasım ayında Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde uzman doktor olarak çalışmaya başladı. 22 Ocak 2014 tarihinde başladığı Anamur Devlet Hastanesi’ndeki görevinden kendi isteği ile  15 Ekim 2018 tarihinde istifa ederek, devlet memurluğundan çekilme hakkını kullandı. 24 Kasım 2018 tarihinden itibaren de kendi muayenehanesinde hizmet vermeye devam ediyor. Operatör Doktor Yusuf Taner Kafadar, Evli ve bir çocuk babasıdır.