GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2021 19:16   Güncelleme : 27-03-2021 19:21

KAÇAK DİŞ MUAYENEHANESİNDE SİLAH TİCARETİ YAPAN İKİ KİŞİ YAKALANDI

İstanbul’da yasa dışı silah ticareti yapan ve aynı zamanda kaçak diş muayenehanesi işleten iki kişi polisin düzenlediği operasyonlar sonucu gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusu tamamlanan ve adliyeye sevk edilen iki kişiye, adli kontrol hükümleri uygulandı..

KAÇAK DİŞ MUAYENEHANESİNDE SİLAH TİCARETİ YAPAN İKİ KİŞİ YAKALANDI

İstanbul’da yasa dışı silah ticareti yapan ve aynı zamanda kaçak diş muayenehanesi işleten iki kişi polisin düzenlediği operasyonlar sonucu gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusu tamamlanan ve adliyeye sevk edilen iki kişiye, adli kontrol hükümleri uygulandı.

Kartal Cumhuriyet Mahallesi’nde bir iş yerinde yasa dışı silah ticareti ve aynı yerin kaçak olarak diş muayenehanesi olarak kullanıldığı ihbarı üzerine polis harekete geçti. Düzenlenen operasyonlar sonucunda 38 yaşındaki V.B.Y. ve 45 yaşındaki M.Ö.T. yakalanarak gözaltına alındı. İş yerinde yapılan aramalar sonucunda ise diş muayenesinde kullanılan bir adet muayene masası, ekipman ve muayene sıraında kullanıldığı değerlendirilen ilaçlar ele geçirildi.

Polis aynı yerde ise 5 adet ruhsatsız tabanca, 7 adet ruhsatsız tüfek, 1 adet kurusıkı tabanca, 9 adet şarjör, 43 adet farklı çaplarda fişek, 58 adet icra yayı, 7 adet icra mili, 3 adet namlu, 3 adet tabanca sürgüsü, Silah tamirinde kullanıldığı değerlendirilen 2 adet makine, Namlu açmak için kullanıldığı değerlendirilen 1 adet dikey matkap ele geçirildi.

Adliyeye sevk edilen zanlılar V.B.Y. ve M.Ö.T hakkında adli kontrol hükümleri uygulandı.