TANITIM
Giriş Tarihi : 17-06-2021 08:48   Güncelleme : 17-06-2021 08:48

Jinekomasti ameliyatlarında iyileşme süreci hakkında bilgiler

Erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen Jinekomasti sorununun tek çözümü ameliyat olacaktır. eğer yaşanan durum yalancı Jinekomasti değilse ve kişi gerçek anlamda bir Jinekomasti hastası ise mutlaka bir operasyon ile bu sorundan kurtulması sağlanır.

Jinekomasti ameliyatlarında iyileşme süreci hakkında bilgiler

Erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen Jinekomasti sorununun tek çözümü ameliyat olacaktır. eğer yaşanan durum yalancı Jinekomasti değilse ve kişi gerçek anlamda bir Jinekomasti hastası ise mutlaka bir operasyon ile bu sorundan kurtulması sağlanır.

Jinekomasti esasen önemli bir estetik sorundur. İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmasa da erkekler için çok rahatsız edici bir estetik kaygı olarak ele alınır. Ve Jinekomasti teşhisi konmuş olan erkekler mutlaka bir operasyon ile bu rahatsızlıktan kurtulma çabasına girer. 

Jinekomasti ameliyatlarında en çok merak edilen süreçlerden birisi de ameliyat sonrası iyileşme sürecidir. Jinekomasti iyileşme süreci elbette hastalığın boyutuna ve operasyon sürecine göre değişiklik gösterse de genel hatları ile aynıdır. İşte Jinekomasti iyileşme süreci hakkında en çok merak edilen konu başlıkları;

Jinekomasti Ameliyatı ne kadar sürer

Jinekomasti ameliyatlarında çoğunlukla genel anestezi kullanılır. Buna rağmen ameliyat süresi oldukça kısadır. Jinekomasti ameliyatları 2-3 saat kadar bir süre içerisinde tamamlanır.

Jinekomasti rahatsızlıklarında üç farklı boyut vardır. İlk aşama ya da en son aşama için ameliyat süresinde kısa da olsa bir farklılık söz konusu olacaktır. Alınacak olan yağ miktarına bağlı olarak bu sürede kısa farklılıklar meydana gelecektir.

Ameliyattan sonra kaç gün hastanede yatılır

Jinekomasti ameliyatları genel anestezi ile yapıldığı için en az bir gece doktor kontörlünde hastanede kalınması önerilir. Ameliyat sonrası bir gece hastanede kaldıktan sonra ertesi gün hastaların %99’u taburcu olur. Çünkü Jinekomasti ameliyatı hem kolay yapılan hem de kolay bir iyileşme sürecine bağlı olan bir estetik operasyon yöntemidir. 

Lokal anestezi ile yapılan en hafif Jinekomasti operasyonlarında ise doktor takdirine bağlı olarak 7-8 saat içerisinde taburcu olmanız sağlanabilir. Burada nihai karar ameliyatı yapan hekiminizin olacaktır.

Ameliyat sonrası korse kullanımı mecburi mi, süresi ne kadar

Jinekomasti amelliyatları sonrasında korse kullanımınız mecburidir. Çünkü korse cildinizin sarkmasını önleyecek olan en etkili yöntemdir. Operasyonun yapıldığı bölge için özel olarak hazırlanmış olan Jinekomasti korseleri bulunmaktadır. Ameliyat sonrası kendinize geldiğinizde korseniz takılmış olacaktır. Ve bu korseyi en az 3 hafta kadar bir süre kullanmanız gerekmektedir.  

Jinekomasti ameliyatı sonrası ödem ne kadar sürede atılır

Her operasyonda olduğu gibi Jinekomasti operasyonlarında da ödem oluşmaktadır. Ve bu ödemin vücudunuzdan atılması 5-7 gün kadar sürecektir. Operasyondan kaynaklanan bu ödem ve şişlik kendiliğinden kaybolacaktır.

Jinekomasti sonrası spor yapabilir miyim

Jinekomasti operasyonları sonrasında genel iyileşme sürecinizin tamamlanması ile birlikte spora başlayabilirsiniz. Bunun için hekimlerin önermiş olduğu süreç 3 ila 4 hafta olacaktır.

Jinekomasti hakkında en geniş bilgi için Este Port ile iletişime geçebilirsiniz. Op. Dr. Ali Mezdeği ile ön randevu oluşturabilirsiniz. Ve Jinekomasti hakkında her tür bilgiyi kendisinden alabilirsiniz.

jinekomasti iyileşme süreci