TANITIM
Giriş Tarihi : 11-07-2021 21:40   Güncelleme : 11-07-2021 21:42

Jeuvenile Sayesinde Cildinizi Nemlendirin

Az su tüketimi ya da çevresel faktörler bazı zamanlarda cilt kuruluğuna neden olabilmektedir.

Jeuvenile Sayesinde Cildinizi Nemlendirin

Az su tüketimi ya da çevresel faktörler bazı zamanlarda cilt kuruluğuna neden olabilmektedir. Cilt kuruluğu beraberinde daha sert bir deri ve yaralar halinde çatlaklar oluşturur. Özellikle soğuk kış günlerinde meydana gelen cilt kuruluğu pullanma kaşıntı ve çatlama gibi pek çok olumsuz etki olarak da gözlemlenebilmektedir. Yağlı ciltlerde dahi gözlenebilecek kuruluk genellikle kollarda, ellerde ve bacaklarda meydana gelmektedir. Kuru ciltlerin nemlendirilmesi gerekmektedir. Bunun için nemlendirici kremlerin kullanılması cilt kuruluğunun giderilmesine yardımcı olmaktadır. Jeuvenile marka kuru ve normal ciltlere özel Hyalüronk asit içerikli nemlendirici bakım kremi sayesinde cildinizin her zaman nemli kalmasını sağlayabilir ve cilt kuruluğu problemi yaşamadan rahat bir yaşam sürebilirsiniz.
Cilt Kuruluğu Neden Oluşur?
Cilt kuruluğunun oluşması adına pek çok farklı neden vardır. Kuru hava koşullarında yaşamak, sıcak su ya da kimyasal maddelere çok fazla temas etmek gibi durumlar cilt kuruluğunun oluşması için yeterli sayılabilecek faktörler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra cilt kuruluğuna etki eden diğer etkenler ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:
⦁    Kullanımı gerçekleştirilen bazı ilaçların beraberinde getirdiği yan etki,
⦁    Az su tüketimi,
⦁    Sıcak banyo ve duş alımı,
⦁    Çok fazla klor bulunduran havuz suyunda çok fazla kalmak,
⦁    Kış aylarında kişilerin tercih ettiği ısınma biçimi,
⦁    Nem seviyesinin düşük olduğu bölgelerde çok fazla zaman geçirmek ya da yaşamak cilt kuruluğunun gözlenmesine neden olan faktörler arasında yer almaktadır. 
Kuru Cildin Görüldüğü Kişiler Kimlerdir?
Kuruluğunun gözlenebildiği bazı meslek grupları bulunmaktadır. Bu meslek gruplarının başında sağlık sektöründe ve kuaförlerde çalışan kişiler gelmektedir. Bu kişilerin elleri sürekli olarak suda ya da kimyasal maddeler ile temas halinde olduğu için sürekli olarak cilt kuruluğu yaşamaları mümkün olabilmektedir. Bunun yanı sıra cilt kuruluğunun gözlenebileceği kişiler aşağıdaki gibidir:
⦁    40 yaşını geçmiş kişilerin %50 den daha fazlasında cilt kuruluğunun gözlenmesi söz konusu olmaktadır.
⦁    Daha önce hastalık geçirmiş kişilerin ciltlerinde kullandıkları ilaçtan dolayı cilt kuruluğunun gözlenebilmesi mümkün olmaktadır. 
⦁    Çok sık duş alan kişilerin özellikle sıcak su ile duş almalarından dolayı ciltlerinde kuruluk gözlenebilmesi söz konusudur. 
⦁    Kuru ve soğuk iklim şartlarında yaşayan kişilerin ciltlerinde kuruluk gözlenmesi mümkün hale gelmektedir.
Cilt Kuruluğunun Belirtileri Nelerdir?
Cilt kuruluğunun bazı belirtileri sahip olduğu bilinmektedir. Bu belirtiler çoğu zaman geçicidir ancak sahip olunduğu süre zarfınca çok fazla rahatsızlık vermektedirler. Cilt kuruluğu belirtileri ise aşağıda belirtildiği gibi sıralanabilmektedir:
⦁    İnce çizgiler halinde cilt üzerinde meydana gelen çatlaklar,
⦁    Cilt üzerinde pütürlü bir görüntünün meydana gelmesi,
⦁    Cilt üzerinde soyulmaların gözlemlenmesi,
⦁    Cilt üzerinde pullanmaların gözlemlenmesi,
⦁    Özellikle duş aldıktan ya da banyo yaptıktan sonra cilt üzerinde gerginlik hissinin yaşanması cilt kuruluğu belirtileri arasında yer almaktadır. 
Cilt Kuruluğunun Önüne Geçilebilmek İçin Yapılması Gereken Hususlar Nelerdir?
Cilt kuruluğunun yaşanması durumunda önüne geçilebilmesi adına yapılabilecek bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususların başında bol sıvı tüketimi gelmektedir. Günde içilecek 2,5 ila 3 litre arasında ki su cilt kuruluğunun engellenmesine olanak sağlamaktadır. Bunun yanı sıra cilt kurluğunun önüne geçebilmek için yapılabilecek bir diğer işlem ise cilt nemlendirici kremlerin kullanılmasıdır. Jeuveline tarafından üretilen  en iyi nemlendirici bakım kremi kullanarak cildinizde oluşan cilt kuruluğunu giderebilmeniz ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilmeniz mümkün olmaktadır. 
Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.