GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2021 11:17   Güncelleme : 23-02-2021 11:54

Jasat Anamurda Failli Meçhul Hırsızlıktan 15 Şüpheliyi Yakaladı

Haber Merkezi-Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) Anamur'un yayla kesimlerindeki evlerden hırsızlık yapan 15 şüpheliyi yakaladı. Operasyonda yakalanan ve  (23) ayrı hırsızlık olayının faili olduğu tespit edilen (3) şüpheli şahıs sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Jasat Anamurda Failli Meçhul Hırsızlıktan 15 Şüpheliyi Yakaladı

Haber Merkezi-Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) Anamur'un yayla kesimlerindeki evlerden hırsızlık yapan 15 şüpheliyi yakaladı. alınan bilgilere göre,  Çukurabanoz Mahallesine bağlı Kaş, Akpınar ve Abanoz Yaylalarında son dönemde meydana gelen faili meçhul hırsızlık olayların aydınlatılması, nedeni ile Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) genel arama ve operasyon başlattı. Şüphelilerin tespiti ve yakalanması maksadıyla yapılan araştırmalar sonucunda; 15 ayrı şahsa ait yayla evine giriş kapısı kırılarak girildiği, evde bulunan av tüfeği, televizyon, matkap, ceviz, badem ve biber gibi gıda malzemeleri ve muhtelif ev eşyaların çalındığı tespit edilmdi.
Jandarma ekipleri; görgü tanıklarının beyanı ve (4) gün süre ile (12) saatlik güvenlik kamerası görüntü analizi sonucunda şüpheli ile birlikte bir araç ve üç şahsı tespit etti. Ekipler, hırsızlık olayında kullanılan aracın hırsızlık sonrası kaza yaptığı, çekici vasıtası sanayiye tamir için getirildiği, hırsızlık şüphelisi (3) şahsın ve çalınan malzemelerin araçta olduğunu güvenlik kamerasından tespit ettiği öğrenildi. Şüphelilerin kimlik ve adreslerini belirleyen Jandarma ekipleri (3) ayrı adrese eş zamanlı olarak icra ettikleri operasyon ile şüpheli şahısları ve hırsızlık olayında kullanılan aracı yakaladılar. Gözaltına alınan şüpheliler ifadelerinde hırsızlık olaylarını kendilerinin gerçekleştirdiğini itiraf etti. Şüpheli şahısların yakalanması ile (23) ayrı hırsızlık olayı aydınlatılmış oldu. Şüphelilere ait ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda çalıntı; (3) adet av tüfeği, (1) adet kurusıkı tabanca, (2) adet televizyon, (35) kg ceviz, (25) kg nohut, (1 ) adet su dinamosu, (1) adet alüminyum tencere, (4) adet matkap, (119) adet av tüfeği fişeği, (18) adet bıçak, (3) adet satır, (2) adet nacak, (2) adet tahra, (10) kg toz biber, (229) kg badem, (4) adet spiral makinası, ( 2) adet hilti, (1) adet el panyası, (2) adet tv kumandası, (15) metre elektrik kablosu, (3) adet ampul, (1) adet güneş enerji paneli ele geçirilmiş ve sahiplerine teslim edildi. Operasyonda yakalanan ve  (23) ayrı hırsızlık olayının faili olduğu tespit edilen (3) şüpheli şahıs sevk edildiği mahkemece tutuklandı.