GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2021 12:23   Güncelleme : 28-02-2021 12:25

Jandarma'dan Edirne Sınırında Uyuşturucu Operasyonu

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bulgaristan’dan getirilen uyuşturucu maddeyi Edirne üzerinden Türkiye’ye dağıtımını yapmak isteyen kişilere operasyon düzenledi. Operasyonda 126 kilogram uyuşturucu madde ele geçirilirken Bulgaristan uyruklu M.A.D. ve K.D.G. iki şüpheli yakalandı..

Jandarma'dan Edirne Sınırında Uyuşturucu Operasyonu

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Bulgaristan’dan getirilen uyuşturucu maddeyi Edirne üzerinden Türkiye’ye dağıtımını yapmak isteyen kişilere operasyon düzenledi. Edirne'de gerçekleştirilen operasyonda 126 kilogram uyuşturucu madde, bir adet el telsizi ve uyuşturucu madde sevkiyatında kullanılan otomobil ele geçirildi. 

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik yaptığı istihbarı çalışmalar neticesinde Bulgaristan uyruklu M.A.D. ve K.D.G. isimli iki kişinin, ellerindeki uyuşturucu maddeyi Edirne üzerinden Türkiye'nin çeşitli noktalarına dağıtacakları bilgisini aldı.

Şüphelilerin kullandığı aracı takip eden Jandarma ekipleri şüphelilerin bağlantılarıyla buluşabilmek gittikleri noktayı belirleyerek operasyonu başlattı. Ekipler, araçta ve olay yerinde yaptıkları aramalarda 126 kilogram uyuşturucu madde, bir adet el telsizi ve uyuşturucu madde sevkiyatında kullanılan otomobil ele geçirilirken, M.A.D. ve K.D.G. isimli şüpheliler gözaltına alındı.  Bulgaristan uyruklu M.A.D. ve K.D.G. jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.