GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2020 13:02

Jandarmadan Anamur da Korona Yasaklarına Uymayan Ev Kahvesine Suçüstü

Mithat Ünal-Koronavüris (Covid-19) salgını nedeniyle, Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri, Taziye Evlerinin faaliyetleri, dernek ve vakıfların genel kurul faaliyetlerinin  16 Mart 2020 Pazartesi saat 24:00 itibariyle geçici olarak durdurulmasına rağmen Emirşah Mahallesinde bir kişinin evini kahvehaneye çevirdiği jandarmanın suçüstü baskını ile ortaya çıktı. Bu kapsamda, Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, (8) şahsın bu alanda bulunan masalarda iskambil kâğıtları ile oyun oynadıklarını tespit etti.  Kahvehaneye dönüştürülerek oyun oynayan yerde,  (8) şahıs ile ev sahibi (1) şahsa 1593 Sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu gereğince kişi bin TL olmak üzere toplamda 9 bin TL idari para cezası uyguladı.

Jandarmadan Anamur da Korona Yasaklarına Uymayan Ev Kahvesine Suçüstü

Mithat Ünal-Koronavüris (Covid-19) salgını nedeniyle, Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri, Taziye Evlerinin faaliyetleri, dernek ve vakıfların genel kurul faaliyetlerinin  16 Mart 2020 Pazartesi saat 24:00 itibariyle geçici olarak durdurulmasına rağmen Emirşah Mahallesinde bir kişinin evini kahvehaneye çevirdiği jandarmanın suçüstü baskını ile ortaya çıktı. Konu hakkında Mersin İl Jandarma Komutanlığı tarafından  konu ile ilgili yapılan açıklamada,  Jandarmanın sorumluluk sahasında Koronavüris (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında denetim ve kontrollerine Anamur İlçesi Emirşah Mahallesinde yapılan kontrolde (1) şahsın ikamet ettiği evin giriş kısmını branda ile kapatarak kahvehaneye dönüştürdüğünün belirlendiği ifade edildi.
Bu kapsamda, Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, (8) şahsın bu alanda bulunan masalarda iskambil kâğıtları ile oyun oynadıklarını tespit etti.  Kahvehaneye dönüştürülerek oyun oynayan yerde,  (8) şahıs ile ev sahibi (1) şahsa 1593 Sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu gereğince kişi bin TL olmak üzere toplamda 9 bin TL idari para cezası uyguladı.
Yapılan açıklamada, ayrıca ikamet sahibi şahıs hakkında İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine aykırı hareket etmekten tutanak tanzim edilerek cezai işlem uygulanmak üzere Anamur Belediye Başkanlığına gönderildiği de belirtildi.  Açıklamada ayrıca; “Mersin İl Jandarma Komutanlığınca emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanması, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için her türlü suç ve suç unsuruyla mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” İfadesine yer verildi.